REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Producenci farb w sondażu ECJ: duża niepewność!

Miniony rok przyniósł wytwórcom farb i powłok zarówno wiele okazji biznesowych, jak i wyzwań. Nie dziwi więc, że wyniki corocznego sondażu „European Coatings Journal” pokazują bardzo zróżnicowany obraz rynku.

rynek farb Europa sondaż ECJ

Fot. ractapopulous / pixabay.com

Na pytania odpowiedzieli przedstawiciele 20 europejskich firm. Ich średnia ocena minionych dwunastu miesięcy uplasowała się, podobnie jak w zeszłorocznym sondażu, pomiędzy „dobry” a „satysfakcjonujący”.

Choć pewne problemy dotyczą tylko niektórych sektorów przemysłu farbiarskiego lub rejonów aktywności, część z nich jest wspólna dla wszystkich. Należą do nich rosnące koszty surowców, które zdaniem dra Clemensa Steinera z Tiger Coatings w Austrii pozostaną tematem numer jeden w branży w najbliższej przyszłości. Prócz tego uczestnicy sondażu często mówili o nowych, rygorystycznych przepisach. „Dyrektywy unijne po raz kolejny będą poważnym wyzwaniem”, stwierdził Gérard Zoller z Peintures Robin.

W tym roku respondenci są bardzo niepewni, jeśli chodzi o prognozy na rok 2019. Zbyt wiele jest czynników, które mogą zmienić sytuację na rynku. Chodzi o wspomniane koszty surowców, ale również spowolnienie rozwoju ekonomicznego oraz Brexit i związaną z nim niepewność. Również na świecie sytuacja geopolityczna nie jest stabilna. Jak mówi David Kubala z Kansai Helios na Słowenii, sankcje wobec Iranu, spory handlowe między Rosją i USA, kryzys w Turcji i na Bliskim Wschodzie sprawiają, że bardzo trudno jest pokusić się o prognozy na rok 2019.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA