REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Prezydent Duda na otwarciu fabryki Dragon

Firma Dragon obchodzi w tym roku 45. urodziny! Uroczystości jubileuszowe zbiegły się w czasie z otwarciem rozbudowanego zakładu produkcyjnego w Skawinie, w którym udział wziął m.in. prezydent Andrzej Duda.

otwarcie fabryka Dragon Skawina

Fot. arch. Dragon

Firma Dragon została założona 12 listopada 1972 roku przez małżeństwo Zofię i Kazimierza Czekajów. W ciągu tych 45 lat bardzo się rozwinęła. Dziś przedsiębiorstwo, którym od roku 2012 zarządzają synowie Kazimierza i Zofii, Piotr i Michał, jest liderem na rynku chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej.

Jubileusz 45-lecia zbiegł się w czasie z oficjalnym uruchomieniem zakładu firmy, który powstał w Skawińskim Obszarze Gospodarczym. W uroczystości przecięcia wstęgi wziął udział prezydent Andrzej Duda. Prezydent przyznał, że sam używał produktów Dragon, remontując swoje pierwsze i drugie mieszkanie. Podkreślił, że firma reprezentuje wartości, jakie liczą się dla niego oraz ekspertów w dziedzinie gospodarki.

Rozbudowany zakład o powierzchni 120 000 m² pozwala na wyprodukowanie rocznie 50 mln butelek rozcieńczalnika, 14 milionów tub kleju i 20 mln 5-litrowych kanistrów rozcieńczalnika, farb gruntujących do ścian lub impregnatów do drewna. Firma Dragon zainwestowała przy tym w najnowsze technologie, które pozwalają zmniejszyć emisję CO2 do środowiska o ok. 15% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.

Źródło: Polska Times

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
67%
33%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA