a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiPrezydent Duda na otwarciu fabryki Dragon

Prezydent Duda na otwarciu fabryki Dragon

Firma Dragon obchodzi w tym roku 45. urodziny! Uroczystości jubileuszowe zbiegły się w czasie z otwarciem rozbudowanego zakładu produkcyjnego w Skawinie, w którym udział wziął m.in. prezydent Andrzej Duda.

otwarcie fabryka Dragon Skawina

Fot. arch. Dragon

Firma Dragon została założona 12 listopada 1972 roku przez małżeństwo Zofię i Kazimierza Czekajów. W ciągu tych 45 lat bardzo się rozwinęła. Dziś przedsiębiorstwo, którym od roku 2012 zarządzają synowie Kazimierza i Zofii, Piotr i Michał, jest liderem na rynku chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej.

Jubileusz 45-lecia zbiegł się w czasie z oficjalnym uruchomieniem zakładu firmy, który powstał w Skawińskim Obszarze Gospodarczym. W uroczystości przecięcia wstęgi wziął udział prezydent Andrzej Duda. Prezydent przyznał, że sam używał produktów Dragon, remontując swoje pierwsze i drugie mieszkanie. Podkreślił, że firma reprezentuje wartości, jakie liczą się dla niego oraz ekspertów w dziedzinie gospodarki.

Rozbudowany zakład o powierzchni 120 000 m² pozwala na wyprodukowanie rocznie 50 mln butelek rozcieńczalnika, 14 milionów tub kleju i 20 mln 5-litrowych kanistrów rozcieńczalnika, farb gruntujących do ścian lub impregnatów do drewna. Firma Dragon zainwestowała przy tym w najnowsze technologie, które pozwalają zmniejszyć emisję CO2 do środowiska o ok. 15% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.

Źródło: Polska Times