REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Arkema z nagrodą JEC Asia za żywicę Elium

Arkema z dumą ogłosiła, że jej technologia Elium stosowana na łopatach turbin wiatrowych otrzymała nagrodę JEC Asia. Wyróżnienie wręczono na początku listopada w stolicy Korei Południowej, Seulu.

Arkema JEC Asia Elium

Od lewej: Guillaume Cledat, Jay Jeon oraz prof. Sung Kyu Ha. Fot. arch. Arkema

Nagrodę wręczył prof. Sung Kyu Ha z Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Hanyang w Seulu, światowej klasy ekspert z dziedziny kompozytów i materiałów. Wyróżnienie odebrali Guillaume Cledat, Manager ds. Biznesu i Rozwoju Arkemy odpowiedzialny za promocję linii Elium, oraz Jay Jeon, dyrektor naczelny Arkema Seoul Technical Center.

Obecnie turbiny wiatrowe wytwarzane są z termoutwardzalnych kompozytów, których recykling jest bardzo kłopotliwy. Dlatego też Arkema opracowała Elium, nową termoplastyczną żywicę do produkcji kompozytów na łopaty turbin wiatrowych, które łatwo można poddać recyklingowi. Fakt, że produkcja przemysłowa materiału jest prostsza niż dotychczas stosowanych tworzyw, potwierdziły firmy z USA (IACMI) oraz Francji (Effiwind), które już stosują żywicę Elium.

Oprócz tego, że łatwiej poddać ją recyklingowi, innowacyjna żywica Arkemy pozwala zaoszczędzić energię i pieniądze. Wykorzystuje te same procesy i formy, co stosowane obecnie kompozyty termoutwardzalne, a przy tym zużywa mniej energii, ponieważ nie wymaga grzania. Ponadto wstępne testy Arkemy wykazały, że części wykonane z Elium są bardziej wytrzymałe niż te z kompozytów termoutwardzalnych. Wszystkie te zalety docenili eksperci, przyznając Arkemie nagrodę JEC Asia.

Źródło: Arkema

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA