REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powstał Polski Związek Producentów Farb i Klejów!

Jesteśmy świadkami niezwykłego wydarzenia – 9 września w Warszawie powstał oficjalnie Polski Związek Producentów Farb i Klejów. W jego tworzeniu wzięli udział przedstawiciele 40 firm.

Polski Związek Producentów FarbPierwsze doniesienia o pomyśle stworzenia Związku pochodzą sprzed roku, w czerwcu w Krakowie przeprowadzono zaś na ten temat pierwsze poważne rozmowy. Dyskutowano o tym, dlaczego taka organizacja powinna powstać i jak miałaby funkcjonować. Warto wspomnieć, że w większości krajów UE związki producentów farb istnieją już od kilkudziesięciu lat.

W trakcie spotkania 9 września dokonano więc już ostatecznych ustaleń prawnych i wybrano zarząd. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej przemowy, którą wygłosił Jacques Menicucci, przewodniczący CEPE. Pogratulował on utworzenia własnego związku oraz podkreślił, jak duże znaczenie gospodarcze i polityczne ma obecnie Polska na rynku europejskim. Zapewnił też, że nowo powstała organizacja może liczyć ze strony CEPE na wszelką pomoc, jakiej będzie potrzebować by stać się w pełni efektywną jednostką.

Po wyjaśnieniu głównych artykułów statutu organizacji 26 firm zgodziło się zostać jej członkami. Związek podzielono na dwa główne sektory – farb oraz klejów. Na czele każdego stanął 5-osobowy zarząd, z połączenia obydwu powstał natomiast Zarząd Związku. Osoby, które weszły w skład zarządu, wybrały na przewodniczącego Związku Sławomira Majchrowskiego z PPG. Na czele zarządów poszczególnych sektorów stanęli natomiast Maciej Hirsz (farby) oraz Michał Czekaj (kleje).

Obecnie pozostają już tylko kwestie organizacyjne – ustanowienie siedziby oraz zatrudnienie odpowiedniego personelu.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA