REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Ekologiczne powłoki na tkaniny od Stahl

Powłoki poliuretanowe są już dziś standardem w produkcji odzieży, wyposażenia samochodów czy sprzętu sportowego. Pojawiają się nowe, ekologiczne formuły. Jedną z nich zaproponowała firma Stahl.

powłoki na tkaniny Stahl

Produkty EVO od firmy Stahl stosować można na różnego rodzaju tkaninach, na przykład na sztucznej skórze.
Fot. s0crates82_Foter_CC BY-NC

Linia EVO od Stahl to nowej generacji powłoki poliuretanowe na buty, torby, tapicerki i inne elementy wyposażenia samochodu. Pozwala ona na ekologiczną produkcję powlekanych tkanin, nie poświęcając ich estetyki i jakości.

Na zaproponowany system składa się w 100% wodorozcieńczalna powłoka nawierzchniowa oraz wolna od DMF powłoka bazowa – ekologiczna alternatywa dla standardowych warstw uzyskiwanych poprzez proces koagulacji z udziałem szkodliwego DMF. Oprócz tego, że są to produkty w pełni bezpieczne i przyjazne środowisku, ich produkcja przebiega przy ograniczonym zużyciu wody i energii. Wszystkie te zalety przekonały już kilku wytwórców odzieży i tapicerek do wykorzystania linii EVO.

Oferowane przez Stahl rozwiązanie to nie jedyny pomysł na przyszłościowe powłoki poliuretanowe do tkanin. Niedawno pisaliśmy o podobnej, przyjaznej środowisku technologii INSQUIN zaproponowanej przez Bayer MaterialScience.

Źródło: Stahl

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA