REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powłoki UV do roku 2019 – raport

Sprzedaż powłok UV rośnie w oszałamiającym tempie. Podczas gdy jego wartość w roku 2014 oszacowano na 3,66 mld € (a w 2013 wyniosła 3,36 mld €), do roku 2019 ma ona skoczyć do...

powłoki UV

Przemysł drzewny to najczęstszy obszar zastosowania powłok UV. Fot. ted_major / Foter.com / CC BY-SA

…6,4 mld €, co oznacza rozwój CAGR na poziomie aż 10,6%. Tak przynajmniej wynika z prognoz analityków MarketsandMarkets, opublikowanych w najnowszym raporcie firmy UV Coatings Market by Composition, End-User & Geography – Trends and Forecasts to 2019.

Azja sercem światowego rynku

Nie powinno być niespodzianką, że najbardziej obiecujący rynek to Azja i Pacyfik. W roku 2013 przypadła mu niemal połowa całego światowego zapotrzebowania, a popyt w tamtej części świata będzie wciąż rósł – do roku 2019 w tempie 9,9%. Największymi konsumentami powłok UV w tym rejonie są Chiny, Japonia oraz Korea Południowa, zaś Chiny są dodatkowo najszybciej rozwijającym się rynkiem.

Zastosowanie – przemysł, przede wszystkim drzewny

Najważniejszy obszar zastosowania tego typu powłok to szeroko pojęty przemysł. W latach 2014-2019 będzie to najszybciej rozwijający się sektor (wzrost w tempie 9,3% na rok), przy czym ¾ całego zapotrzebowania z jego strony przypadało będzie farbom do drewna. W tym wypadku powłoki UV są chętnie wybierane ze względu na swoją jakość i niską emisję LZO. Pod względem zapotrzebowania na powłoki UV do drewna przodują Chiny, zaraz za nimi natomiast plasują się Niemcy i USA.

Powłoki UV są też szeroko wykorzystywane w elektronice. Ze względu na łatwą i szybką aplikację (krótki czas sieciowania) i przyjazność środowisku są one częstym wyborem w przemyśle końcowego użytkowania. Ze względu na surowe przepisy proekologiczne ceni się dziś w tej branży przede wszystkim innowacyjność – proponując nowe, „zielone” rozwiązania można naprawdę wiele osiągnąć.

Czym są powłoki UV?

Określenie „powłoki UV” odnosi się zarówno do powłok sieciowanych promieniowaniem UV, jak i tych chroniących przed niszczącym wpływem ultrafioletu. Należą do nich między innymi ochronne powłoki do drewna, niektóre tusze drukarskie, powłoki na szkło i tworzywa sztuczne czy na metal (w tym na puszki aluminiowe).

Więcej na temat raportu na stronie MarketsandMarkets.

Źródło: MarketsandMarkets

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA