REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Polska branża meblarska – przed nami dobry rok!

Szykuje się kolejny bardzo dobry rok dla przemysłu meblarskiego. W polskich fabrykach produkowanych jest coraz więcej mebli, a ogromna ich część trafia na zachodnie rynki. To doskonała wiadomość także dla producentów farb i lakierów do drewna.

polska branża meblarska

Fot. coofdy / Foter.com / CC BY-NC-SA

W minionym roku przychody ze sprzedaży mebli wyniosły w Polsce 42,5 mld zł, a więc w stosunku do roku poprzedniego wzrosły o 8%. W tym roku może paść kolejny rekord – Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli szacuje, że sprzedaż mebli z polskich fabryk wyniesie sięgnie 45 mld zł.

Największa była produkcja drewnianych mebli kuchennych (4,75 mln sztuk, a więc wzrost aż o 36%). Dużym wzięciem cieszą się jednak również meble do sypialni (wzrost na poziomie 25%) oraz stołowe i salonowe (kilkanaście procent). Korzystają na tym oczywiście producenci lakierów, które zabezpieczają drewno i nadają mu piękny wygląd, dzięki czemu meble prezentują się dużo lepiej.

Tak korzystna sytuacja polskiej branży meblarskiej to w dużej mierze zasługa eksportu. Jak wyjaśnia Michał Strzelecki, dyrektor biura OIGPM, obecnie na Zachód trafia ok. 90% polskiej produkcji mebli – głównie do Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji.

Źródło: Puls Biznesu

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA