a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaPolska branża meblarska – przed nami dobry rok!

Polska branża meblarska – przed nami dobry rok!

Szykuje się kolejny bardzo dobry rok dla przemysłu meblarskiego. W polskich fabrykach produkowanych jest coraz więcej mebli, a ogromna ich część trafia na zachodnie rynki. To doskonała wiadomość także dla producentów farb i lakierów do drewna.

polska branża meblarska

Fot. coofdy / Foter.com / CC BY-NC-SA

W minionym roku przychody ze sprzedaży mebli wyniosły w Polsce 42,5 mld zł, a więc w stosunku do roku poprzedniego wzrosły o 8%. W tym roku może paść kolejny rekord – Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli szacuje, że sprzedaż mebli z polskich fabryk wyniesie sięgnie 45 mld zł.

Największa była produkcja drewnianych mebli kuchennych (4,75 mln sztuk, a więc wzrost aż o 36%). Dużym wzięciem cieszą się jednak również meble do sypialni (wzrost na poziomie 25%) oraz stołowe i salonowe (kilkanaście procent). Korzystają na tym oczywiście producenci lakierów, które zabezpieczają drewno i nadają mu piękny wygląd, dzięki czemu meble prezentują się dużo lepiej.

Tak korzystna sytuacja polskiej branży meblarskiej to w dużej mierze zasługa eksportu. Jak wyjaśnia Michał Strzelecki, dyrektor biura OIGPM, obecnie na Zachód trafia ok. 90% polskiej produkcji mebli – głównie do Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji.

Źródło: Puls Biznesu