a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweOddział chemii ratuje BASF w trzecim kwartale 2016

Oddział chemii ratuje BASF w trzecim kwartale 2016

W trzecim kwartale roku 2016 BASF zanotował znaczne spadki przychodów w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim. Sytuację koncernu ratuje jednak oddział chemii.

BASF chemia wyniki trzeci kwartał 2016

Fot. arch. BASF

Zarówno w Azji, jak i w Europie dotuje się obecnie duże zapotrzebowanie na chemię dla przemysłu samochodowego i budowlanego. Wakacyjny zastój był mniejszy niż w poprzednich latach, a rozwój w Chinach – dynamiczniejszy niż się spodziewano. Słaba jest jedynie sytuacja ekonomiczna w Ameryce Południowej.

W całej Grupie BASF sprzedaż w trzecim kwartale tego roku spadła w stosunku do roku poprzedniego – aż o 20%. Jest to skutek przede wszystkim transakcji związanych z oddziałem Oil & Gas. Wzrost produkcji o 4% jest natomiast przede wszystkim zasługą sektorów Functional Materials & Solutions i Chemicals. W oddziale chemii wzrósł również zysk EBIT. I choć sprzedaż w tym sektorze okazała się mniejsza niż w tym samym okresie w zeszłym roku – co jest spowodowane spadkiem cen surowców chemicznych na rynku – to w minionym kwartale przyniósł on firmie znaczne dochody.

Źródło: BASF