a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowy robot ICM bezpiecznie usuwa farbę z okrętów

Nowy robot ICM bezpiecznie usuwa farbę z okrętów

Firma International Climbing Machines (ICM) opracowała specjalnie dla US Navy nowy typ robota usuwającego starą farbę. Zapewnia on szybkie, tanie i przede wszystkim bezpieczne oczyszczanie powierzchni kadłuba łodzi podwodnych ze starej warstwy farby.

robot

Fot. arch. International Climbing Machines

Robot ICM wykorzystuje technologię Heat Induction Technology. Proces usuwania farby nie wymaga w tym wypadku piaskowania, strumienia wody pod wysokim ciśnieniem ani działania tarczami ściernymi. Jest dzięki temu tańszy, szybszy i generuje mniejszą liczbę zanieczyszczeń.

Urządzenie wykorzystano na razie do usuwania gumowatej powłoki z kadłubów okrętów podwodnych z napędem jądrowym. Dotychczas proces ten przeprowadzano z użyciem metod kosztownych i niebezpiecznych dla pracowników. Robot ICM to cenna alternatywa, ponieważ jest kontrolowany zdalnie, przez operatora pozostającego w bezpiecznej odległości. Prócz tego pracuje szybko i efektywnie.

Używany od kwietnia ubiegłego roku, na razie sprawuje się bez zarzutu. Jeśli zaproponowana przez ICM technologia się przyjmie, będzie prawdziwą rewolucją w zakresie usuwania starej farby z powierzchni kadłubów statków.

Źródło: coatingsworld.com