REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowy robot ICM bezpiecznie usuwa farbę z okrętów

Firma International Climbing Machines (ICM) opracowała specjalnie dla US Navy nowy typ robota usuwającego starą farbę. Zapewnia on szybkie, tanie i przede wszystkim bezpieczne oczyszczanie powierzchni kadłuba łodzi podwodnych ze starej warstwy farby.

robot

Fot. arch. International Climbing Machines

Robot ICM wykorzystuje technologię Heat Induction Technology. Proces usuwania farby nie wymaga w tym wypadku piaskowania, strumienia wody pod wysokim ciśnieniem ani działania tarczami ściernymi. Jest dzięki temu tańszy, szybszy i generuje mniejszą liczbę zanieczyszczeń.

Urządzenie wykorzystano na razie do usuwania gumowatej powłoki z kadłubów okrętów podwodnych z napędem jądrowym. Dotychczas proces ten przeprowadzano z użyciem metod kosztownych i niebezpiecznych dla pracowników. Robot ICM to cenna alternatywa, ponieważ jest kontrolowany zdalnie, przez operatora pozostającego w bezpiecznej odległości. Prócz tego pracuje szybko i efektywnie.

Używany od kwietnia ubiegłego roku, na razie sprawuje się bez zarzutu. Jeśli zaproponowana przez ICM technologia się przyjmie, będzie prawdziwą rewolucją w zakresie usuwania starej farby z powierzchni kadłubów statków.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA