a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneNowi ambasadorzy profilu chemiatomy BASF Polska

Nowi ambasadorzy profilu chemiatomy BASF Polska

Edukacyjny profil chemiatomy prowadzony przez BASF Polska zyskał dwóch nowych ambasadorów. Wraz z powołanymi wcześniej ambasadorkami będą oni dzielić się swoją wiedzą i pasją dla pięknej dziedziny nauki, jaką jest chemia.

chemiatomy BASF

Fot. arch. BASF

Nowi ambasadorzy projektu chemiatomy to Łukasz Żrodowski z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz Adam Rajkiewicz z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Łukasz Żrodowski. Fot. arch. BASF

Łukasz Żrodowski. Fot. arch. BASF

Łukasz Żrodowski już teraz zajmuje się pracą badawczą, rozwijając technologię drukowania 3D. Poza tym angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy propagujące naukę, jak choćby zorganizowany przez BASF w ubiegłym roku konkurs „Bohaterowie Przyszłości”.

W akcjach związanych z promowaniem nauki chętnie bierze udział również drugi warszawski ambasador, Adam Rajkiewicz, prezes koła chemicznego Fulleren. Swoje pasje rozwija przygotowując pokazowe doświadczenia chemiczne, prezentowane np. na Pikniku Naukowym czy Festiwalu Nauki.

Łukasz i Adam dołączyli do dwóch ambasadorek z Wrocławia, które pełnią swoją funkcję od końca ubiegłego roku. Ada Cytryniak z Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego dzieli się ciekawostkami dotyczącymi tworzenia kosmetyków oraz zastosowania chemii w sztuce, natomiast Justyna Mielnik, studentka biotechnologii na Politechnice Wrocławskiej, pisze o powiązaniach między chemią a biologią.

Adam Rajkiewicz. Fot. arch. BASF

Adam Rajkiewicz. Fot. arch. BASF

Udział studentów w tworzeniu profilu chemiatomy to efekt współpracy nawiązanej przez BASF Polska z wrocławskimi i warszawskimi uczelniami w zeszłym roku. Wraz z Uniwersytetem Warszawskim, Politechniką Warszawską, Uniwersytetem Wrocławskim i Wrocławską Politechniką koncern świętował swoje 150. urodziny. I choć większość wspólnych wydarzeń odbyło się w minionym roku, dzięki włączeniu się wrocławskich i warszawskich studentów w tworzenie chemiatomy współpraca wciąż trwa.

Źródło: BASF Polska