REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowi ambasadorzy profilu chemiatomy BASF Polska

Edukacyjny profil chemiatomy prowadzony przez BASF Polska zyskał dwóch nowych ambasadorów. Wraz z powołanymi wcześniej ambasadorkami będą oni dzielić się swoją wiedzą i pasją dla pięknej dziedziny nauki, jaką jest chemia.

chemiatomy BASF

Fot. arch. BASF

Nowi ambasadorzy projektu chemiatomy to Łukasz Żrodowski z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz Adam Rajkiewicz z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Łukasz Żrodowski. Fot. arch. BASF

Łukasz Żrodowski. Fot. arch. BASF

Łukasz Żrodowski już teraz zajmuje się pracą badawczą, rozwijając technologię drukowania 3D. Poza tym angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy propagujące naukę, jak choćby zorganizowany przez BASF w ubiegłym roku konkurs „Bohaterowie Przyszłości”.

W akcjach związanych z promowaniem nauki chętnie bierze udział również drugi warszawski ambasador, Adam Rajkiewicz, prezes koła chemicznego Fulleren. Swoje pasje rozwija przygotowując pokazowe doświadczenia chemiczne, prezentowane np. na Pikniku Naukowym czy Festiwalu Nauki.

Łukasz i Adam dołączyli do dwóch ambasadorek z Wrocławia, które pełnią swoją funkcję od końca ubiegłego roku. Ada Cytryniak z Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego dzieli się ciekawostkami dotyczącymi tworzenia kosmetyków oraz zastosowania chemii w sztuce, natomiast Justyna Mielnik, studentka biotechnologii na Politechnice Wrocławskiej, pisze o powiązaniach między chemią a biologią.

Adam Rajkiewicz. Fot. arch. BASF

Adam Rajkiewicz. Fot. arch. BASF

Udział studentów w tworzeniu profilu chemiatomy to efekt współpracy nawiązanej przez BASF Polska z wrocławskimi i warszawskimi uczelniami w zeszłym roku. Wraz z Uniwersytetem Warszawskim, Politechniką Warszawską, Uniwersytetem Wrocławskim i Wrocławską Politechniką koncern świętował swoje 150. urodziny. I choć większość wspólnych wydarzeń odbyło się w minionym roku, dzięki włączeniu się wrocławskich i warszawskich studentów w tworzenie chemiatomy współpraca wciąż trwa.

Źródło: BASF Polska

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA