REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe efekty ICA – drewno i styl miejski

Specjaliści firmy ICA potrafią przy pomocy zwykłego lakieru wyczarować z drewna nieprawdopodobne rzeczy. Tym razem proponują linię produktów Urban Matter, która łączy dwa na pozór sprzeczne żywioły – drewno i styl industrialny.

ICA

Efekt Corten. Fot. arch. ICA

Pierwsze skojarzenia, jakie przywodzi na myśl drewno, mogą być różne. Natura, styl rustykalny, górskie chatki z drewnianych bali, gdzie w kominku płonie ogień… Jedno jest pewne – na pewno wśród naszych skojarzeń nie pojawią się słowa „miasto” czy „przemysł”.

Grupa ICA swoim nowym zestawem lakierów Urban Matter stanowczo przełamuje ten schemat. Dzięki nowym produktom ICA bez trudu można wyczarować z drewna kawałek stali lub cementu, nie tracąc przy tym przyjemnego ciepła drewnianej powierzchni. Przystępując do urządzania naszego wnętrza zyskujemy w ten sposób cały szereg nowych możliwości.

Efekt cementu

Lakiery z efektem cementu, dostępne w trzech odcieniach szarości, to doskonała propozycja dla wnętrz utrzymanych w stylu industrialnym. Tak uzyskana powierzchnia nie tylko wygląda jak cement, ale i przypomina go w dotyku. Równocześnie zachowuje ona ciepło i miękkość drewna, tworząc bardzo zaskakujące połączenie. Aplikacja polega na naniesieniu na płytę MDF lub melaminowaną podkładu szpachlowanego na bazie wody ze specjalnym efektem Vellumatt.

Efekt Corten

Druga propozycja z oferty ICA to efekt stali kortenowskiej, czyli stali odpornej na warunki atmosferyczne, którą charakteryzuje ochronna warstewka przypominająca rdzę. Lakiery ICA pozwalają odtworzyć ten unikatowy wygląd i teksturę. Charakterystyczne, nierównomierne zabarwienie uzyskuje się dzięki matowemu podkładowi z efektem postarzania oraz zastosowaniu sprężonego powietrza na lakierowanej powierzchni.

Nowe lakiery ICA nie tylko efektownie się prezentują, otwierając przed nami całkiem nową drogę w zakresie wystroju wnętrz, ale i są odporne. Trzeba przyznać, że pomysł jest naprawdę nowatorski.

Źródło: ICA

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA