a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaNowe efekty ICA – drewno i styl miejski

Nowe efekty ICA – drewno i styl miejski

Specjaliści firmy ICA potrafią przy pomocy zwykłego lakieru wyczarować z drewna nieprawdopodobne rzeczy. Tym razem proponują linię produktów Urban Matter, która łączy dwa na pozór sprzeczne żywioły – drewno i styl industrialny.

ICA

Efekt Corten. Fot. arch. ICA

Pierwsze skojarzenia, jakie przywodzi na myśl drewno, mogą być różne. Natura, styl rustykalny, górskie chatki z drewnianych bali, gdzie w kominku płonie ogień… Jedno jest pewne – na pewno wśród naszych skojarzeń nie pojawią się słowa „miasto” czy „przemysł”.

Grupa ICA swoim nowym zestawem lakierów Urban Matter stanowczo przełamuje ten schemat. Dzięki nowym produktom ICA bez trudu można wyczarować z drewna kawałek stali lub cementu, nie tracąc przy tym przyjemnego ciepła drewnianej powierzchni. Przystępując do urządzania naszego wnętrza zyskujemy w ten sposób cały szereg nowych możliwości.

Efekt cementu

Lakiery z efektem cementu, dostępne w trzech odcieniach szarości, to doskonała propozycja dla wnętrz utrzymanych w stylu industrialnym. Tak uzyskana powierzchnia nie tylko wygląda jak cement, ale i przypomina go w dotyku. Równocześnie zachowuje ona ciepło i miękkość drewna, tworząc bardzo zaskakujące połączenie. Aplikacja polega na naniesieniu na płytę MDF lub melaminowaną podkładu szpachlowanego na bazie wody ze specjalnym efektem Vellumatt.

Efekt Corten

Druga propozycja z oferty ICA to efekt stali kortenowskiej, czyli stali odpornej na warunki atmosferyczne, którą charakteryzuje ochronna warstewka przypominająca rdzę. Lakiery ICA pozwalają odtworzyć ten unikatowy wygląd i teksturę. Charakterystyczne, nierównomierne zabarwienie uzyskuje się dzięki matowemu podkładowi z efektem postarzania oraz zastosowaniu sprężonego powietrza na lakierowanej powierzchni.

Nowe lakiery ICA nie tylko efektownie się prezentują, otwierając przed nami całkiem nową drogę w zakresie wystroju wnętrz, ale i są odporne. Trzeba przyznać, że pomysł jest naprawdę nowatorski.

Źródło: ICA