REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowa powłoka AkzoNobel przepuszczalna dla radarów

Koncern AkzoNobel opracował nową technologię dla branży motoryzacyjnej. Pozwala ona ukryć sensory radarów pod dekoracyjnymi elementami metalicznymi, takimi jak emblematy.

powłoka AkzoNobel radary

Fot. arch. AkzoNobel

Nowa, transparentna dla radarów powłoka, opracowywana we współpracy z klientami, sprawia, że wytwórcy pojazdów nie muszą się już obawiać zaburzeń przekazywania sygnału przez systemy bezpieczeństwa.

To, czego nie widać

Patrick Bourguignon, dyrektor oddziału Automotive and Specialty Coatings AkzoNobel, zwraca uwagę, że w związku z rozwojem technologii wymagania stawiane samochodom bezustannie się zmieniają. Oznacza to też nowe wyzwania dla producentów. Jeden z takich problemów właśnie udało się rozwiązać. O tym, jak opracowywana była nowa technologia, Bourguignon opowiada:

To by był zaawansowany technologicznie proces, oparty na ścisłej współpracy z klientami, aby ustalić powiązania między właściwościami powłoki a transmisją radarów. Na powierzchni tworzy ona atrakcyjne, lustrzane wykończenie. Czego jednak nie widać – to opracowana przez nas przełomowa technologia pozwalająca na lepszą i bardziej spójną transmisję sygnałów, która pomaga ludziom jeździć bezpieczniej.

Dodaje, że jeden z dużych producentów samochodów już uczynił AkzoNobel swoim dostawcą emblematów, zainteresowanie technologią wyrazili też inni. Firma zamierza nadal współpracować z klientami i partnerami przy opracowywaniu przyszłościowych rozwiązań.

Produkty dla motoryzacji i lotnictwa

Produkty opracowane przez AkzoNobel w ramach działu Films, podobnie jak nowa powłoka, są wykorzystywane w branży samochodowej i lotniczej oraz do oznakowań. Są używane z myślą o ochronie, dekoracji i bezpieczeństwie.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA