REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowa fabryka Adler w Schwaz – ekologia i przemysł 4.0

Firma Adler uruchomiła właśnie najnowocześniejszy zakład produkcji farb wodorozcieńczalnych. Powstał on w austriackim Schwaz i w przyszłości będzie produkował rocznie 30 000 ton farb.

Adler fabryka Schwaz

Drewniana elewacja nowej fabryki. Fot. arch. Adler

Prace budowlane zakończone, wyposażenie zainstalowane, wszystkie testy z powodzeniem przeprowadzone – zaledwie w 16 miesięcy po położeniu kamienia węgielnego, nowy zakład firmy Adler w Schwaz jest gotowy do działania. Wraz ze swoimi ponad 70 zbiornikami z nierdzewnej stali, 4000 zaworów, 80 kilometrami kabli i rurociągów oraz trzynastoma liniami o łącznej długości 2 km.

Jak zapewnia Andreas Knapp, koordynator budowy obiektu, fabryka wyznacza nowe standardy nowoczesnej, modularnej produkcji farby. Linie produkcyjne wykorzystują dokładnie tyle wody i czynnika wiążącego ile trzeba, a także produkują ściśle określoną ilość farby, dzięki czemu do minimum ograniczone są straty materiału. Linia jest również na bieżąco czyszczona. Zwieńczeniem procesu jest szybkie i sprawne napełnianie puszek o objętości od 3 do 27 litrów.

Sam budynek to doskonały przykład ekoefektywności. Gruntowa pompa ciepła i system fotowoltaiczny na dachu są dla zakładu źródłem zielonej energii. Ekologiczna jest również sama konstrukcja, bo wykonana z drewna – wysoka na 15 metrów hala o powierzchni 3000 m² wsparta jest tylko trzema betonowymi filarami. Drewnem pokryty jest również dach oraz ściany (pomalowane dodatkowo glazurą Pullex Silverwood).

Christian Steurer, szef działu logistyki w Adler, mówi że nowa fabryka to wielki krok w kierunku przemysłu 4.0. Sterowanie odbywa się przy pomocy wygodnych ekranów dotykowych, zaś pracownicy zakładu zajmują się obsługą urządzeń, nie pracą fizyczną. Kosztująca 30 mln euro inwestycja to dopiero początek – Adler otwiera nią program „ADLER 2020”, w ramach którego powstaje już, również w Schwaz, ogromny magazyn i centrum logistyczne.

Źródło: Adler

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA