REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nippon Paint wkracza na rynek amerykański

Japońskie koncerny farbiarskie ruszają na podbój świata. Kilkanaście dni po wiadomości, że Kansai Paint przejmuje europejską Grupę Helios, inny gigant z Kraju Kwitnącej Wiśni, Nippon Paint, ogłosił fuzję z amerykańskim producentem Dunn-Edwards.

Nippon Paint Dunn-Edwards rynek amerykański

Fot. arch. Nippon Paint

Nippon Paint to 7. największy koncern farbiarski na świecie. Rocznie osiąga sprzedaż na poziomie 4,6 mld €. Fuzja z Dunn-Edwards dostarczy mu nową platformę do rozwoju na rynku amerykańskim.

Umowa oznacza również korzyści dla amerykańskiego producenta – nadal sprzedawać będzie własne produkty pod dotychczasową nazwą, ale uzyska dostęp do nowych technologii i będzie mógł korzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów Nippon Paint.

Jak mówi prezes Nippon Paint, Tetsushi Tado, decyzja o fuzji z Dunn-Edwards została dokładnie przemyślana – koncern szukał amerykańskiego partnera, który swoją strategią wpisuje się w misję Nippon Paint. Dunn-Edwards zaś, podobnie jak japoński koncern, dużą wagę przywiązuje do ekologii i jest chętnie wybierany przez inwestorów i projektantów.

Najwyraźniej japońscy producenci postawili na ekspansję na międzynarodowym rynku. Niedawno inny gigant z tej części świata, Kansai Paint, podjął decyzję o przejęciu europejskiej Grupy Helios.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA