a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneNippon Paint wkracza na rynek amerykański

Nippon Paint wkracza na rynek amerykański

Japońskie koncerny farbiarskie ruszają na podbój świata. Kilkanaście dni po wiadomości, że Kansai Paint przejmuje europejską Grupę Helios, inny gigant z Kraju Kwitnącej Wiśni, Nippon Paint, ogłosił fuzję z amerykańskim producentem Dunn-Edwards.

Nippon Paint Dunn-Edwards rynek amerykański

Fot. arch. Nippon Paint

Nippon Paint to 7. największy koncern farbiarski na świecie. Rocznie osiąga sprzedaż na poziomie 4,6 mld €. Fuzja z Dunn-Edwards dostarczy mu nową platformę do rozwoju na rynku amerykańskim.

Umowa oznacza również korzyści dla amerykańskiego producenta – nadal sprzedawać będzie własne produkty pod dotychczasową nazwą, ale uzyska dostęp do nowych technologii i będzie mógł korzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów Nippon Paint.

Jak mówi prezes Nippon Paint, Tetsushi Tado, decyzja o fuzji z Dunn-Edwards została dokładnie przemyślana – koncern szukał amerykańskiego partnera, który swoją strategią wpisuje się w misję Nippon Paint. Dunn-Edwards zaś, podobnie jak japoński koncern, dużą wagę przywiązuje do ekologii i jest chętnie wybierany przez inwestorów i projektantów.

Najwyraźniej japońscy producenci postawili na ekspansję na międzynarodowym rynku. Niedawno inny gigant z tej części świata, Kansai Paint, podjął decyzję o przejęciu europejskiej Grupy Helios.

Źródło: european-coatings.com