REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Niemiecki rynek farb – prognozy na 2016

Po stosunkowo słabym roku 2015 niemiecki rynek farb spodziewa się w tym roku lekkiego wzrostu. Wzrośnie produkcja i sprzedaż zarówno farb przemysłowych, jak i architektonicznych i dekoracyjnych.

niemiecki rynek farb

Fot. boris peterka / freeimages.com

Analizę niemieckiego rynku farbiarskiego przygotowało stowarzyszenia Verband der deutschen Lack- und Druckfarbenindustrie (VdL). Zgodnie z jego prognozami w 2016 – wielkość produkcji farb osiągnie 2,1 mln ton, co odpowiada wartości 6,7 mld €. Oznacza to, że w stosunku do roku 2015 zanotowany zostanie wzrost o 1,5%.

Zapotrzebowanie na powłoki architektoniczne i farby dekoracyjne do ścian ma wzrosnąć o 1-2% (sięgając 887 tys. ton), podczas gdy w roku poprzednim spadło o 3%. W tym sektorze jednak wiele zależy od pogody – jeśli będzie ona sprzyjała pracom malarskim, możemy się spodziewać wyższej sprzedaży.

Jeżeli chodzi o farby przemysłowe, sytuacja jest podobna jak rok temu – spodziewany jest lekki wzrost. W przypadku branży samochodowej OEM oraz drzewnej i meblarskiej będzie on jednak prawdopodobnie nieco niższy niż w 2015. Natomiast powłoki antykorozyjne oraz produkty dla inżynierii mechanicznej, przemysłu elektrycznego oraz wyrobów metalowych będą się rozwijać w podobnym tempie co w ubiegłym roku – dla każdego z tych sektorów przewiduje się wzrost na poziomie 1%.

Źródło: Verlag W. Sachon

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA