a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneNiemiecki rynek farb – prognozy na 2016

Niemiecki rynek farb – prognozy na 2016

Po stosunkowo słabym roku 2015 niemiecki rynek farb spodziewa się w tym roku lekkiego wzrostu. Wzrośnie produkcja i sprzedaż zarówno farb przemysłowych, jak i architektonicznych i dekoracyjnych.

niemiecki rynek farb

Fot. boris peterka / freeimages.com

Analizę niemieckiego rynku farbiarskiego przygotowało stowarzyszenia Verband der deutschen Lack- und Druckfarbenindustrie (VdL). Zgodnie z jego prognozami w 2016 – wielkość produkcji farb osiągnie 2,1 mln ton, co odpowiada wartości 6,7 mld €. Oznacza to, że w stosunku do roku 2015 zanotowany zostanie wzrost o 1,5%.

Zapotrzebowanie na powłoki architektoniczne i farby dekoracyjne do ścian ma wzrosnąć o 1-2% (sięgając 887 tys. ton), podczas gdy w roku poprzednim spadło o 3%. W tym sektorze jednak wiele zależy od pogody – jeśli będzie ona sprzyjała pracom malarskim, możemy się spodziewać wyższej sprzedaży.

Jeżeli chodzi o farby przemysłowe, sytuacja jest podobna jak rok temu – spodziewany jest lekki wzrost. W przypadku branży samochodowej OEM oraz drzewnej i meblarskiej będzie on jednak prawdopodobnie nieco niższy niż w 2015. Natomiast powłoki antykorozyjne oraz produkty dla inżynierii mechanicznej, przemysłu elektrycznego oraz wyrobów metalowych będą się rozwijać w podobnym tempie co w ubiegłym roku – dla każdego z tych sektorów przewiduje się wzrost na poziomie 1%.

Źródło: Verlag W. Sachon