REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nanopigmenty Landa w lakierach samochodowych BASF

W zeszłym tygodniu, podczas wystawy European Coatings Show 2017, BASF i Landa Labs ogłosiły długoterminową współpracę strategiczną. Dotyczy ona nanopigmentowej technologii Landy, do tej pory wykorzystywanej w branży drukarskiej.

BASF Landa

Fot. arch. BASF

W ramach współpracy BASF wykorzysta rewolucyjną technologię nanopigmentową Landy w nowej linii łatwo dyspergowalnych pigmentów Colors & Effects dla branży samochodowej. Pozwoli to uzyskać niezwykłą głębię koloru, a także uprosić produkcję lakierów samochodowych. Jak mówi Alexander Haunschild, starszy wiceprezes działu pigmentów BASF:

Bardzo się cieszymy ze współpracy z Landą w ramach tak przełomowego projektu. Zdajemy sobie sprawę, jak wielką rolę odgrywają dziś Benny Landa i jego firma na rynku drukarskim, z dumą więc oferujemy ich wspaniałą technologię naszym klientom z branży samochodowej. Pokazujemy również w ten sposób, że ważna jest dla nas różnorodność – nowe rozwiązania technologiczne w wymagających zastosowaniach.

Technologia nanopigmentowa Landy, powstała z myślą o druku, może być dostosowana do potrzeb branży motoryzacyjnej. Dzięki temu koncern BASF będzie mógł wprowadzić na rynek nową generację pigmentów Colors & Effects. Będą je charakteryzowały małe rozmiary cząsteczek oraz wąski rozkład ich wielkości, dzięki czemu powłoki mogą być cieńsze, a przy tym ich kolor – bardziej nasycony. Jak komentuje Benny Landa, prezes grupy Landa:

Jesteśmy dumni z nawiązanej współpracy z BASF. Łącząc nasze technologie i doświadczenie, możemy stworzyć fantastyczne nowe produkty dla branży samochodowej. To może być początek rewolucji na rynku!

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA