REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nanocząstki wzmacniają polimery

Dodatek nanomateriałów w macierzy polimerowej może być skutecznym sposobem na poprawę właściwości mechanicznych tworzyw – twierdzą naukowcy z Wielkiej Brytanii.

nanocząstki

Brytyjscy badacze testowali wpływ nanocząstek na właściwości mechaniczne epoksydów.
Fot. DecorativeConcreteofVirginia.com / Foter.com / CC BY-NC-ND

W ramach eksperymentu badacze wykorzystali różne rodzaje nanocząstek: jedno-, dwu- i wielowarstwowe nanorurki węglowe, grafen, nanoglinkę i nanokrzemionkę. Po ich włączeniu w macierz epoksydową sprawdzano, jak zmieniała się wytrzymałość, sztywność i odporność na pękanie tworzywa. Wykazano, że nanowzmocnienia mogą znacząco poprawić właściwości mechaniczne materiału.

W pracy poruszono również takie kwestie jak rozprowadzenie nanocząstek w polimerowej macierzy, adhezja między osnową a wzmocnieniem w tak powstałym kompozycie oraz właściwości jego powierzchni. Autorzy odwołali się także do wcześniejszych eksperymentów, które miały badać wpływ nanocząstek na właściwości mechaniczne tworzyw, aby zaprezentować ewolucję tego kierunku badawczego. Artykuł opublikowano w czasopiśmie Nanoscale.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA