a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNadtlenki Nouryon w sprzedaży w Polsce

Nadtlenki Nouryon w sprzedaży w Polsce

W ramach nowej umowy z koncernem Nouryon jeden z dystrybutorów sprzedawał będzie jego nadtlenki do sieciowania polimerów w kilkudziesięciu krajach w Europie. Wśród nich jest również Polska.

Fot. arch. Safic-Alcan

Firma Nouryon rozszerzyła swoją długoterminową współpracę z Safic-Alcan. Dotychczas obejmowała ona Wielką Brytanię, Irlandię i Portugalię, obecnie w umowie uwzględnionych zostanie ponad 30 kolejnych krajów.

Nowa umowa od 1 stycznia

W ramach nowej umowy Safic-Alcan dystrybuować będzie nadtlenki Nouryon do sieciowania polimerów w Albanii, Andorze, Armenii, Austrii, Azerbejdżanie, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czarnogórze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Gruzji, Grecji, Hiszpanii, Islandii, Kosowie, Litwie, Łotwie, Macedonii, Mołdawii, Norwegii, Polsce, Rumunii, San Marino, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Węgrzech oraz Włoszech.

Nowa umowa wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2023. W kolejnej fazie w roku 2023 do listy tej dołączyć mają Niemcy i kraje Beneluksu. Jak komentuje Alain Rynwalt, starszy wiceprezes w Nouryon Polymer Specialties:

Cieszymy się z rozszerzenia naszej umowy dystrybucyjnej z Safic-Alcan na szereg europejskich krajów. Safic-Alcan to zdecydowany lider w zakresie dostarczania rozwiązań dla rynku gumowego i produktów sieciujących. Klienci Nouryon odniosą korzyści dzięki połączeniu doskonale przeszkolonego zespołu sprzedażowego i technicznego, wsparcia w zakresie formulacji, kompleksowej wiedzy o regulacjach i wyjątkowej jakości oraz poziomu obsługi.

Philippe Cenreaud, dyrektor zarządzający działu Performance Products w Safic-Alcan, również wyraził radość z rozszerzenia współpracy. Dodaje, że produkty Nouryon doskonale pasują do stale rozwijanej oferty specjalistycznej chemii Safic-Alcan.

Obuwie i motoryzacja

W ramach współpracy Safic-Alcan dystrybuować będzie produkty Perkadox® oraz Trigonox®. Należą one do nadtlenków organicznych, stosowanych do sieciowania produktów dla wielu różnych branż – od części samochodowych przez obuwie po kable zasilania.

Źródło: Safic-Alcan