REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Minitorebki Orion na pigment carbon black

Firma Orion Engineered Carbon wprowadziła na rynek nową serię poręcznych torebek na pigment carbon black. Nowy typ opakowania rozwiązuje wiele problemów związanych z pakowaniem, przechowywaniem i użytkowaniem tego pigmentu.

minitorebki Orion pigment carbon black

Fot. arch. Orion Engineered Carbons

Minitorebki (Minibags), zaprojektowane specjalnie z myślą o pigmecie carbon black, są rozpuszczalne lub dostępne w wariantach o różnych temperaturach topnienia. Nowe opakowanie ma usprawnić procesy produkcyjne z wykorzystaniem trudnego w przetwarzaniu pigmentu.

Mniej pyłu i mniej odpadów

Carbon black to pylisty, a zarazem kłaczasty materiał, który stwarza wiele problemów w związku z jego użytkowaniem i przechowywaniem. Minitorebki stanowią rozwiązanie tych problemów, ponieważ można je bezpośrednio włączyć w proces produkcji, bez potrzeby otwierania opakowania.

Nowe opakowania dostępne są w wersji rozpuszczalnej w wodzie oraz łatwotopliwej. W ten sposób nie tylko ograniczona zostaje ilość pyłu uwalnianego w procesie produkcyjnym, ale również – ilość generowanych w tym procesie odpadów.

Na małe porcje do 10 kg

Pojemność nowych opakowań wynosi od 100 g do 10 kg. Oprócz torebek o różnych właściwościach i temperaturach topnienia firma Orion oferuje również małe torebki aluminiowe do zastosowania tam, gdzie priorytetem jest ochrona pigmentu przed wilgocią. Minitorebki produkowane są w Niemczech i dostępne są już w sprzedaży.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA