a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiMinitorebki Orion na pigment carbon black

Minitorebki Orion na pigment carbon black

Firma Orion Engineered Carbon wprowadziła na rynek nową serię poręcznych torebek na pigment carbon black. Nowy typ opakowania rozwiązuje wiele problemów związanych z pakowaniem, przechowywaniem i użytkowaniem tego pigmentu.

minitorebki Orion pigment carbon black

Fot. arch. Orion Engineered Carbons

Minitorebki (Minibags), zaprojektowane specjalnie z myślą o pigmecie carbon black, są rozpuszczalne lub dostępne w wariantach o różnych temperaturach topnienia. Nowe opakowanie ma usprawnić procesy produkcyjne z wykorzystaniem trudnego w przetwarzaniu pigmentu.

Mniej pyłu i mniej odpadów

Carbon black to pylisty, a zarazem kłaczasty materiał, który stwarza wiele problemów w związku z jego użytkowaniem i przechowywaniem. Minitorebki stanowią rozwiązanie tych problemów, ponieważ można je bezpośrednio włączyć w proces produkcji, bez potrzeby otwierania opakowania.

Nowe opakowania dostępne są w wersji rozpuszczalnej w wodzie oraz łatwotopliwej. W ten sposób nie tylko ograniczona zostaje ilość pyłu uwalnianego w procesie produkcyjnym, ale również – ilość generowanych w tym procesie odpadów.

Na małe porcje do 10 kg

Pojemność nowych opakowań wynosi od 100 g do 10 kg. Oprócz torebek o różnych właściwościach i temperaturach topnienia firma Orion oferuje również małe torebki aluminiowe do zastosowania tam, gdzie priorytetem jest ochrona pigmentu przed wilgocią. Minitorebki produkowane są w Niemczech i dostępne są już w sprzedaży.

Źródło: coatingsworld.com