REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Marka Resicoat AkzoNobel – 50 lat na rynku

Należąca do AkzoNobel marka Resicoat, oferująca powłoki antykorozyjne oraz zapewniające izolację elektryczną, świętuje w tym roku swoje 50. urodziny. Nie spoczywa jednak na laurach, a planuje kolejne półwiecze.

Resicoat AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Marka Resicoat powstała w roku 1971 i została stworzona przez Robert Bosch GmbH and Akzo Coatings GmbH. Początkowo należące do niej produkty służyły wyłącznie do izolacji elektrycznej (zastosowanie to do dziś pozostaje filarem marki). W 1992 roku Resicoat stało się częścią Akzo Coatings GmbH, a powłoki marki trafiły na światowy rynek.

Duma z przeszłości, plany na przyszłość

Powłoki Resicoat są stosowane w celach izolacji elektrycznej oraz zapewniają długoterminową ochronę antykorozyjną takim elementom jak rurociągi, zawory, kształtki czy pręty zbrojeniowe. Jak komentuje Daniela Vlad, dyrektorka oddziału AkzoNobel Powder Coatings:

Jesteśmy bardzo dumni ze złotego jubileuszu Resicoat. To szanowana marka, która rosła i ewoluowała, dostosowując się do potrzeb klientów. Pewne rzeczy jednak się nie zmieniają – na przykład zdolność powłok Resicoat do radzenia sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Daniela Vlad dodaje, że marka nadal będzie rozwijać się i zmieniać wraz ze zmianami potrzeb oraz środowiska wokół nas. Świętując swoje pięćdziesięciolecie, równocześnie patrzy w przyszłość i myśli o tym, jakie będą potrzeby klientów w ciągu następnych pięćdziesięciu lat.

Najnowsze zastosowania

Wszechstronne produkty Resicoat mogą być stosowane w wielu branżach. W ostatnim czasie powłoki Resicoat R2 zostały wykorzystane m.in. w projekcie relokacji zasobów wodnych Pearl River Delta w Chinach – największej tego typu inwestycji w historii prowincji Guangdong. Obecnie marka służy także wytwórcom elektrycznych samochodów i części do nich.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA