a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweLakiery samochodowe do 2022 – raport Persistence

Lakiery samochodowe do 2022 – raport Persistence

W ostatniej dekadzie rynek lakierów samochodowych znacząco się rozwinął wraz z rozrostem całej branży samochodowej. Na świecie mamy coraz więcej pojazdów, a co za tym idzie – również coraz więcej stłuczek i uszkodzeń karoserii.

lakiery samochodowe raport rynek Persistence Market Research

Fot. Jacob_Kite / pixabay.com

Jak przewidują eksperci Persistence Market Research, w latach 2017-2022 rynek lakierów samochodowych będzie rósł w tempie 5,7% rocznie. Wszystko zależy jednak od tego, jak na tempo rozwoju wpłyną regulacje dotyczące LZO.

Miliardowe poliuretany i alkidy

Jeśli chodzi o materiał, największy potencjał rozwoju mają obecnie poliuretany. Ten sektor rynku do końca roku 2022 ma być wart 4,7 mld $. Najwięcej poliuretanowych lakierów samochodowych produkuje się obecnie w Ameryce Północnej.

Drugie miejsce zajmują produkty alkidowe, ale ich udział w najbliższych latach będzie maleć. Zarówno w Ameryce Północnej, jak i Europie wartość rynku samochodowych lakierów alkidowych ma pod koniec roku 2022 przekroczyć miliard dolarów – to jedyne dwa regiony, które wyjdą poza ten pułap.

Pojazdy użytkowe zostają w tyle

Ciężkie i lekkie pojazdy użytkowe mają obecnie mniej więcej taki sam udział w rynku. Obydwa sektory będą się rozwijać w mniejszym tempie niż dotychczas, ale szybszy spadek zanotują samochody ciężkie. Producenci powinni wziąć to pod uwagę.

Jeśli chodzi o palmę pierwszeństwa, trwa walka pomiędzy osobowymi samochodami kompaktowymi i średniej wielkości, przy czym te drugie wysuwają się na prowadzenie. Są one chętniej wybierane w Ameryce Północnej i Europie – dobrze rozwiniętych regionach, gdzie klienci mogą zainwestować więcej i nie boją się wahań cen. Samochody kompaktowe są jednak również obiecującym sektorem – zwłaszcza w rejonie Azji i Pacyfiku, wyłączając Japonię.

Kto się liczy na rynku?

Oprócz powyższych obserwacji i analiz w raporcie Persistence Market Research pojawiają się najważniejsi gracze na rynku. Są to: KCC Corporation, 3M, Nippon Paint, Kansai Paint, DowDuPont, Sherwin-Williams, PPG Industries, Axalta Coating Systems, AkzoNobel i BASF.

Źródło: Persistence Market Research