REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lakiery samochodowe do 2022 – raport Persistence

W ostatniej dekadzie rynek lakierów samochodowych znacząco się rozwinął wraz z rozrostem całej branży samochodowej. Na świecie mamy coraz więcej pojazdów, a co za tym idzie – również coraz więcej stłuczek i uszkodzeń karoserii.

lakiery samochodowe raport rynek Persistence Market Research

Fot. Jacob_Kite / pixabay.com

Jak przewidują eksperci Persistence Market Research, w latach 2017-2022 rynek lakierów samochodowych będzie rósł w tempie 5,7% rocznie. Wszystko zależy jednak od tego, jak na tempo rozwoju wpłyną regulacje dotyczące LZO.

Miliardowe poliuretany i alkidy

Jeśli chodzi o materiał, największy potencjał rozwoju mają obecnie poliuretany. Ten sektor rynku do końca roku 2022 ma być wart 4,7 mld $. Najwięcej poliuretanowych lakierów samochodowych produkuje się obecnie w Ameryce Północnej.

Drugie miejsce zajmują produkty alkidowe, ale ich udział w najbliższych latach będzie maleć. Zarówno w Ameryce Północnej, jak i Europie wartość rynku samochodowych lakierów alkidowych ma pod koniec roku 2022 przekroczyć miliard dolarów – to jedyne dwa regiony, które wyjdą poza ten pułap.

Pojazdy użytkowe zostają w tyle

Ciężkie i lekkie pojazdy użytkowe mają obecnie mniej więcej taki sam udział w rynku. Obydwa sektory będą się rozwijać w mniejszym tempie niż dotychczas, ale szybszy spadek zanotują samochody ciężkie. Producenci powinni wziąć to pod uwagę.

Jeśli chodzi o palmę pierwszeństwa, trwa walka pomiędzy osobowymi samochodami kompaktowymi i średniej wielkości, przy czym te drugie wysuwają się na prowadzenie. Są one chętniej wybierane w Ameryce Północnej i Europie – dobrze rozwiniętych regionach, gdzie klienci mogą zainwestować więcej i nie boją się wahań cen. Samochody kompaktowe są jednak również obiecującym sektorem – zwłaszcza w rejonie Azji i Pacyfiku, wyłączając Japonię.

Kto się liczy na rynku?

Oprócz powyższych obserwacji i analiz w raporcie Persistence Market Research pojawiają się najważniejsi gracze na rynku. Są to: KCC Corporation, 3M, Nippon Paint, Kansai Paint, DowDuPont, Sherwin-Williams, PPG Industries, Axalta Coating Systems, AkzoNobel i BASF.

Źródło: Persistence Market Research

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA