REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lakiery PPG na samolotach Airbusa

System lakierniczy PPG Industries został wybrany przez firmę Airbus. Produkty PPG będą od tej pory wykorzystywane przy produkcji nowych samolotów konsorcjum.

PPG Airbus

Fot. Corentin Goucaut / Foter.com / CC BY-ND

Wybrane produkty PPG to Desothane HD/CA 9008 – produkt typu 2 w 1, łączący powłokę bazową i nawierzchniową – oraz podkład Desoprime CF/CA 7049, znany już i wykorzystywany przez Airbusa od wielu lat. Dodatkowa powłoka F565 pośrednicząca między zewnętrznymi warstwami a podkładem ułatwia renowację, dzięki niej bowiem nie jest konieczne usuwanie podkładu. Inny produkt zakwalifikowany do wykorzystania to zewnętrzny lakier Desothane HD/CA 9008 odporny na promieniowanie UV.

Uzyskane w ten sposób powłoki PPG są gładkie, o silnym połysku, niekłopotliwe jeśli chodzi o konserwację i lekkie, co ogranicza zużycie paliwa. Desothane HD/CA 9008 jest też podstawą wolnych od chromianów systemów lakierniczych z certyfikatem Aerospace Material Specification 3095A organizacji SAE International. Na całym świecie systemy PPG zostały już wykorzystane do pomalowania prawie 250 samolotów.

Źródło: PPG Industries

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Komentarze (1)

 1. Witam,
  Znalazłam w w sieci informację o Państwa farbach dla Airbusa, gratuluję
  Proszę o pilny kontakt, jeżeli Państo możecie nam pomóc
  .
  Sprawa dotyczy zakupu farby na konstrukcję spawaną z Al, która ma być zabezpieczona w miejscach kontaktu z samolotem farbą PU z dodatkiem teflonu.
  Na dokum. tech. jest podana nazwa farby produkowanej w Holandii:AECO NOBEL AERODUR ARC White .
  Ponieważ konstrukcja jest przeznaczona dla docelowo dla Airbusa , prosimy o podanie swojej propozycji wymalowania. Wystąpimy o akceptację do zleceniodawcy.
  Z wyrazami szacunku,
  Barbara Dudek

  B.Dudek
  6 czerwiec 2016 at 09:44
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA