a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweLakiery PPG na samolotach Airbusa

Lakiery PPG na samolotach Airbusa

System lakierniczy PPG Industries został wybrany przez firmę Airbus. Produkty PPG będą od tej pory wykorzystywane przy produkcji nowych samolotów konsorcjum.

PPG Airbus

Fot. Corentin Goucaut / Foter.com / CC BY-ND

Wybrane produkty PPG to Desothane HD/CA 9008 – produkt typu 2 w 1, łączący powłokę bazową i nawierzchniową – oraz podkład Desoprime CF/CA 7049, znany już i wykorzystywany przez Airbusa od wielu lat. Dodatkowa powłoka F565 pośrednicząca między zewnętrznymi warstwami a podkładem ułatwia renowację, dzięki niej bowiem nie jest konieczne usuwanie podkładu. Inny produkt zakwalifikowany do wykorzystania to zewnętrzny lakier Desothane HD/CA 9008 odporny na promieniowanie UV.

Uzyskane w ten sposób powłoki PPG są gładkie, o silnym połysku, niekłopotliwe jeśli chodzi o konserwację i lekkie, co ogranicza zużycie paliwa. Desothane HD/CA 9008 jest też podstawą wolnych od chromianów systemów lakierniczych z certyfikatem Aerospace Material Specification 3095A organizacji SAE International. Na całym świecie systemy PPG zostały już wykorzystane do pomalowania prawie 250 samolotów.

Źródło: PPG Industries