REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lakiery PPG na papieskim helikopterze

Firma PPG dostarczyła lakiery do renowacji helikoptera MI-8, którym poruszał się po Polsce Jan Paweł II w czasie swoich wizyt. Dzięki wysokiej jakości produktom koncernu oraz jego wsparciu technicznemu śmigłowiec odzyskał dawny blask.

PPG helikopter papieski Muzeum Lotnictwa Polskiego

Fot. arch. Muzeum Lotnictwa Polskiego

Dokładne oględziny i ocena stanu helikoptera wykazały, że jego powłoka lakiernicza wymaga gruntownej renowacji. Była ona w złym stanie i wykazywała bardzo niską przyczepność do podłoża. Podjęto więc decyzję o usunięciu jej metodami mechanicznymi aż do gołego metalu oraz przeprowadzeniu od podstaw całego procesu lakierowania.

Wykorzystano w tym celu system Defleet. Bezpośrednio na podłożu zastosowano podkład reaktywy F393 na podłoża aluminiowe, a następnie naniesiono podkład akrylowy F392 w systemie bez szlifowania. Kolejnym etapem było matowanie powierzchni podkładu, a wreszcie aplikacja lakierów nawierzchniowych Defleet 350 w kolorach białym, żółtym i czerwonym.

Efekt naprawdę robi wrażenie, PPG zaś swoim kompleksowym wsparciem zasłużył na tytuł Przyjaciela Muzeum Lotnictwa Polskiego. A ponieważ obydwie strony są tak zadowolone ze współpracy, możemy liczyć na kolejne projekty Muzeum z udziałem koncernu.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA