a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowesamochodowe i refinishLakiery na zwycięskim pojeździe World Solar Challenge

Lakiery na zwycięskim pojeździe World Solar Challenge

W Australii odbyła się kolejna edycja Bridgestone World Solar Challenge. Zasilany energią słoneczną pojazd, który zatriumfował w wyścigu, został zabezpieczony lakierami amerykańskiego producenta.

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Zespół Innoptus Solar Team z Uniwersytetu w Leuven w Belgii po raz kolejny zatriumfował jako mistrz świata w klasie Project Challenger w wyścigu Bridgestone World Solar Challenge. Gratulacje na ręce zwycięzców przekazał koncern Axalta Coating Systems – dostawca lakierów Cromax®, zastosowanych na pojeździe zespołu.

Innowacyjna technika lakierowania

Wyścig Bridgestone World Solar Challenge został zorganizowany po raz pierwszy od 2019 roku i zakończył się w Adelaide w Australii Południowej. Dystans do pokonania dla każdego ze startujących pojazdów napędzanych energią słoneczną wyniósł 3021 km. Olaf Adamek, dyrektor marki refinish na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w Axalta CS, skomentował:

Gratulujemy całemu zespołowi tego imponującego osiągnięcia. To zaszczyt po raz kolejny uczestniczyć w podróży zespołu i zobaczyć, że ciężka praca się opłaciła.

Pojazd zespołu Innoptus Solar Team, nazwany Infinite, został polakierowany w centrum szkoleniowym Axalta Refinish Academy w belgijskim Mechelen. Zastosowano produkty z systemu Ultra Performance Energy, wykorzystującego innowacyjną technologię Axalty Fast Cure Low Energy, która zapewnia dużo niższe zużycie energii przy równoczesnej wysokiej jakości powłoki. Schnięcie w temperaturze nawet 20°C oznacza mniejszy koszt oraz duże korzyści dla środowiska.

Ekstremalne warunki na trasie

Lakiery Axalty zastosowane na pojeździe zespołu z Leuven wytrzymać musiały ekstremalne warunki na trasie, w tym wysokie temperatury, trasa wyścigu prowadzi bowiem przez tereny pustynne. Wyścig Bridgestone World Solar Challenge organizowany jest od 1987 roku.

Źródło: Axalta Coating Systems

Dowiedz się więcej o firmie