a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweLakiery Cromax na słonecznym samochodzie z Belgii

Lakiery Cromax na słonecznym samochodzie z Belgii

Marka Cromax nawiązała współpracę z belgijskim zespołem Punch Powertrain Solar Team. Dzięki temu już w październiku w zawodach World Solar Challenge wystartuje napędzany energią słoneczną samochód pokryty jej lakierami!

Cromax

Fot. arch. Cromax

W ramach umowy Cromax ma dostarczyć lakiery do pokrycia specjalnego, napędzanego energią słoneczną pojazdu – dzieła grupy belgijskich studentów. Zespół Punch Powertrain Solar Team tworzy szesnastu utalentowanych młodych konstruktorów z Katolickiego Uniwersytetu w Lowanium.

Praca lakiernicze w Cromax Training Centre w Mechelen w Belgii właśnie trwają. Wcześniej przedstawiciele firmy Cromax odbyli szereg dyskusji z liderami grupy Punch Powertrain na temat tego, jakie kolory wykorzystać w projekcie – wszak wkrótce staną się one znakiem rozpoznawczym zespołu. Wodorozcieńczalna formuła lakierów Cromax i efektywny system aplikacji wpisują się w proekologiczne przesłanie całego projektu.

Samochód w swojej nowej odsłonie zostanie oficjalnie zaprezentowany w sierpniu 2015. Już w październiku natomiast stanie na torze wyścigowym w Australii, gdzie w ramach World Solar Challenge zmierzy się z pojazdami skonstruowanymi przez młodych ludzi z całego świata.

Nie jest to debiut zespołu Punch Powertrain Solar Team w tego typu wyścigu – grupa działa od roku 2005, model zaś, który zostanie wystawiony w tegorocznych zawodach, jest już szóstym z kolei zaprojektowanym i zbudowanym przez jej członków. Zachęcamy do śledzenia losów zespołu za pośrednictwem jego strony internetowej oraz Twittera.

Zespół Punch Powertrain Solar Team. Fot. arch. Cromax

Źródło: Cromax

Dowiedz się więcej o firmie