REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lakiery Cromax na słonecznym samochodzie z Belgii

Marka Cromax nawiązała współpracę z belgijskim zespołem Punch Powertrain Solar Team. Dzięki temu już w październiku w zawodach World Solar Challenge wystartuje napędzany energią słoneczną samochód pokryty jej lakierami!

Cromax

Fot. arch. Cromax

W ramach umowy Cromax ma dostarczyć lakiery do pokrycia specjalnego, napędzanego energią słoneczną pojazdu – dzieła grupy belgijskich studentów. Zespół Punch Powertrain Solar Team tworzy szesnastu utalentowanych młodych konstruktorów z Katolickiego Uniwersytetu w Lowanium.

Praca lakiernicze w Cromax Training Centre w Mechelen w Belgii właśnie trwają. Wcześniej przedstawiciele firmy Cromax odbyli szereg dyskusji z liderami grupy Punch Powertrain na temat tego, jakie kolory wykorzystać w projekcie – wszak wkrótce staną się one znakiem rozpoznawczym zespołu. Wodorozcieńczalna formuła lakierów Cromax i efektywny system aplikacji wpisują się w proekologiczne przesłanie całego projektu.

Samochód w swojej nowej odsłonie zostanie oficjalnie zaprezentowany w sierpniu 2015. Już w październiku natomiast stanie na torze wyścigowym w Australii, gdzie w ramach World Solar Challenge zmierzy się z pojazdami skonstruowanymi przez młodych ludzi z całego świata.

Nie jest to debiut zespołu Punch Powertrain Solar Team w tego typu wyścigu – grupa działa od roku 2005, model zaś, który zostanie wystawiony w tegorocznych zawodach, jest już szóstym z kolei zaprojektowanym i zbudowanym przez jej członków. Zachęcamy do śledzenia losów zespołu za pośrednictwem jego strony internetowej oraz Twittera.

Zespół Punch Powertrain Solar Team. Fot. arch. Cromax

Źródło: Cromax

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA