a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweLakiery BASF na zasilanym prądem modelu BMW

Lakiery BASF na zasilanym prądem modelu BMW

Drogi BMW i koncernu BASF znów się przecięły – tym razem za sprawą nowoczesnego, zasilanego prądem samochodu i3, przy produkcji którego wykorzystano lakiery BASF.

BASF

Model i3 od BMW. Fot. arch. BASF

i3 to pierwszy model BMW, który całą potrzebną energię czerpie z prądu. Zaprezentowany w listopadzie 2013, obecnie produkowany jest w fabryce BMW w Lepizig. BASF dostarcza lakier bazowy na i3 w czterech różnych kolorach.

Kolorystyka w przypadku i3 ma bardzo duże znaczenie – odcienie lakieru mają oddawać prostotę i precyzję, a zarazem dynamiczność nowej technologii. Lakiery BASF w pełni sprostały temu wyzwaniu.

To jednak nie wszystko. Produkty BASF posłużyły też do pokrycia polimerowych elementów dołączonych do kabiny pasażerskiej wykonanej z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknami węglowymi (ang. CFRP – carbon-fiber reinforced plastic). Ta innowacyjna konstrukcja z nietypowych materiałów wymagała specjalistycznych powłok, a także dostosowanych metod ich aplikacji.

BASF i BMW to wieloletni partnerzy. Niemiecki koncern dostarcza farby i lakiery do produkcji aut w fabryce BMW w Leipzig od momentu jej uruchomienia, czyli od 2005 roku. Wybór producenta lakierów i powłok do nowego projektu był więc dość naturalny.

Źródło: BASF