REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Laboratorium Badań Chemicznych odnowione

Kilka dni temu w Krakowie odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego Laboratorium Badań Chemicznych w Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Odnowione pomieszczenia zapewniają lepsze warunki pracy, a tym samym – większą wydajność i dokładniejsze wyniki badań.

Laboratorium Badań Chemicznych

Fot. PublicDomainPictures / pixabay.com

Remont laboratorium został dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które przeznaczyło na ten cel ponad 1,6 mln zł. Prace modernizacyjne rozpoczęły się w grudniu 2016. W ramach nich powstały nowoczesne pomieszczenia badawcze, wyposażone w specjalistyczne meble i infrastrukturę laboratoryjną. Obiekt zyskał też nowy system klimatyzacji i wentylacji.

Krakowskie Laboratorium Badań Chemicznych zajmuje się analizą materiałów budowlanych, m.in. cementów oraz szkieł. Działając już od 50 lat, bada ich właściwości chemiczne i fizyczne.

Źródło: PAP

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA