REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Konkurs Synthos Chemical Award – wyniki I edycji

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu dla chemików Synthos Chemical Award, organizowanego przez koncern Synthos. Jury wydało zaskakujący werdykt.

Synthos Chemical Award wyniki I edycjaKapituła konkursu zdecydowała, że w I edycji konkursu Synthos Chemical Award nagroda główna w wysokości miliona złotych nie zostanie przyznana. Nie wręczono również wyróżnień. Jury, w którym zasiadają wybitni polscy naukowcy oraz przedstawiciele firmy Synthos, stwierdziło, że żaden z 19 zgłoszonych projektów nie spełnia założonych kryteriów.

Jak wyjaśnia przewodniczący Kapituły prof. dr hab. Stanisław Penczek, część projektów była wynikiem pracy zespołowej, podczas gdy nagrodzona praca miała być realizowana przez jednego badacza. Naukowcy wchodzący w skład jury zasugerowali zarządowi Synthos, aby w kolejnej edycji wziąć również pod uwagę projekty zespołowe, które stanowią większość podejmowanych obecnie na uczelniach i w ośrodkach przedsięwzięć naukowych.

Konkurs Synthos Chemical Award, którego pierwsza edycja ogłoszona została w kwietniu ubiegłego roku, skierowany jest do chemików przed 50. rokiem życia, którzy w ramach swoich prac badawczych realizują innowacyjne projekty o potencjalnych zastosowaniach w przemyśle. Pomysłodawca i organizator konkursu, a zarazem fundator głównej nagrody, wynoszącej 1 milion złotych – firma Synthos – liczy na to, że jego inicjatywa przyczyni się do rozwoju polskiej chemii, a tym samym i rodzimej gospodarki. Kolejna edycja konkursu ogłoszona zostanie w roku 2018.

Źródło: synthosaward.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Komentarze (2)

 1. Inicjatywa konkursu bardzo fajna ze szczytnym celem. Werdykt zaskakujący choć patrząc na to, że żaden projekt nie spełniał podstawowego kryterium konkursu to może lepszy taki niż nagradzanie dla samego nagradzania. Według zapowiedzi uczestnicy będą mieli szanse na strat w kolejnej edycji. Może czas zadziała na plus i nowe projekty będą godne miliona.

  Azalia
  26 styczeń 2017 at 22:35
  Odpowiedz

 2. Z jednej strony szkoda, że tak zakończył się konkurs, który mógł wprowadzić dużo zamieszania na krajowym rynku B+R. Żadna firma nie zdecydowała się na taki konkurs z tak gigantyczną nagrodą. To nowa jakość w podejściu do innowacyjności. Czy kolejna edycja doczeka się rozstrzygnięcia? Mam nadzieję. Brakuje takich pozytywnych informacji z rynku.

  Sara
  30 styczeń 2017 at 13:30
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA