a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneKongres ETCC w przyszłym roku w Polsce

Kongres ETCC w przyszłym roku w Polsce

Jedno z najstarszych i najważniejszych europejskich wydarzeń branży farb odbędzie się w przyszłym roku w Polsce! We wrześniu 2020 kongres ETCC (European Technical Coatings Congress) gościć będzie w Krakowie, w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

kongres ETCC 2020 Polska Kraków

Fot. dimitrisvetsikas1969 / pixabay.com

Kongres ETCC, organizowany tradycyjnie przez Europejską Federację FATIPEC (Federation of Associations of Technicians for Industry of Paints in European Countries) to jedna z najstarszych europejskich imprez branżowych – organizowana jest od roku 1950, dawniej pod nazwą „Kongres FATIPEC”. A równocześnie to jedno z niewielu wydarzeń, na których przedstawiciele przemysłu mogą się spotkać z naukowcami, co w naturalny sposób sprzyja rozwojowi branży.

Kongres organizowany za każdym razem w innym kraju, w którym działa stowarzyszenie zrzeszone w federacji FATIPEC. Ostatnia odsłona wydarzenia odbyła się w czerwcu 2018 w Amsterdamie. Tym razem padło na Polskę.

Kongres, wystawa, sesja dla młodych

Termin najbliższego Kongresu, który odbędzie się w Krakowie, to 2-4 września 2020. Wydarzenie organizuje, przy wsparciu FATIPEC, polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego (SITPChem).

Jak zapowiadają organizatorzy, główną tematyką kongresu będą m.in. nowe surowce i materiały, produkty i formulacje, innowacyjne techniki badawcze, metodyka badań, pomiarów i interpretacji wyników, ochrona środowiska oraz planowane zmiany legislacyjne. W ciągu 3 dni zaplanowano wykłady plenarne, 3-4 sesje tematyczne oraz sesję posterową.

Kongresowi towarzyszyć będzie wystawa, na której chętni producenci farb i sprzętu będą mogli zaprezentować swoją ofertę. Oprócz tego zaplanowano sesję „Summer School” skierowaną do studentów i młodych naukowców.

Dlaczego warto wystąpić?

Wystąpienie na ETCC to świetny sposób, by zapoznać szerszą publiczność z wynikami swoich badań – po kongresie istnieje możliwość opublikowania prezentacji w jednym z prestiżowych czasopism, takich jak „Progress in Organic Coatings”. Ale nie tylko dlatego warto zgłosić swój udział. Najlepsze referaty zostaną nagrodzone. FATIPEC zamierza przyznać nagrody w wysokości 1000 € w trzech kategoriach:

  • najlepszy referat kongresu,
  • najlepszy referat prezentowany przez młodych naukowców (w wieku do 35 lat),
  • najlepszy referat o tematyce ekologicznej.

Jak się zgłosić? Do 30 stycznia można przesyłać zgłoszenia w formie abstraktów. Oczekiwana tematyka referatów to między innymi zaawansowane rozwiązania z dziedziny farb i powłok, klejów, materiałów budowlanych, tuszów drukarskich i podobnych, innowacyjne formuły, polimery i inne surowce, nowe rozwiązania z dziedziny przetwarzania i produkcji, systemy pomiarowe i testowe, ochrona przeciwogniowa i antykorozyjna, sprzęt i linie produkcyjne, techniki aplikacyjne, ochrona środowiska, bezpieczeństwo i zdrowie czy też nowe przepisy związane z produktami i procesami w branży farb.

Weź udział w Kongresie

Dla osób, które chciałyby wziąć udział w kongresie w roli słuchacza, mamy również informację o terminach – do 31 stycznia przyjmowane są wczesne zgłoszenia uczestnictwa w niższej, korzystnej cenie (zaoszczędzić można do 320 €). Trwa także przyjmowanie rezerwacji na stoiska wystawiennicze. Organizatorzy zapraszają również do współpracy potencjalnych sponsorów.

Na pytanie, dlaczego wziąć udział w Kongresie, organizatorzy odpowiadają w punktach:

  • ze względu na najbardziej prestiżowy i ważny program dotyczący innowacji technicznych, naukowych oraz z dziedziny ochrony środowiska,
  • ze względu na możliwość spotkania światowych ekspertów z obszaru produkcji, nauki i przetwarzania, dostawców materiałów oraz inwestorów,
  • ze względu na możliwość zaprezentowania swoich badań i wyników w prestiżowych czasopismach,
  • ze względu na różne formy prezentacji swoich produktów oraz umowy sponsorskiej,
  • ze względu na atrakcyjną lokalizację – Kraków to łatwy dojazd i masa atrakcji turystycznych.

Więcej informacji na temat Kongresu uzyskać można na jego stronie internetowej, pod adresem mailowym etcc2020@sitpchem.org.pl lub koziel.jozef@gmail.com.

Źródła: etcc2020.org, sitpchem.org.pl