a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiKolory Roku 2017 według Farrow & Ball

Kolory Roku 2017 według Farrow & Ball

Na rok 2017 Farrow & Ball proponuje cztery interesujące odcienie. Każdy z nich jest inny, są tu zarówno kolory pełne życia, jak i subtelne i wyciszone, ale wszystkie bez wyjątku tworzą przytulne, domowe wnętrze i sprawdzają się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach.

Farrow & Ball Kolory Roku 2017Nieco starodawne Hay i Studio Green, pełen życia Radicchio oraz czysty, nieskomplikowany All White – oto kolory, do których według Farrow & Ball należał będzie nadchodzący sezon. Poznajcie je!

Radicchio

Farrow Ball kolory 2017_RadicchioW minionym sezonie bardzo modne były róże, obecnie zaś obserwuje się przejście w stronę wyrazistych czerwieni, niosących ze sobą spory ładunek optymizmu. Stąd też pierwszy w zestawie Farrow & Ball, najbardziej pełen życia Radicchio.

Bujny, romantyczny, silnie oddziałujący na zmysły odcień z domieszką niebieskiego. Tak bardzo daleki od schludnych, graficznych barw, jak to tylko możliwe. Eksperci Farrow & Ball podpowiadają, że świetnie prezentuje się w połączeniu z szarościami, takimi jak Mole’s Breath, Purbeck Stone czy Ammonite. Tworzą one dla niego subtelne tło – idealne, bowiem Radicchio zawsze powinien być kolorem dominującym.

Studio Green

Farrow Ball kolory 2017_Studio GreenJest jakaś przekora w pomalowaniu ścian farbą w kolorze Studio Green zamiast wszechobecnych, grafitowych odcieni. Jeśli marzy ci się eleganckie, ciemne wnętrze, ale chcesz to zrobić trochę „inaczej”, to opcja dla ciebie.

Studio Green jest odcieniem ostentacyjnie ekskluzywnym, ale również ponadczasowym, sprawdzi się więc także w nowoczesnych wnętrzach. Przywodzi na myśl naturę, zwłaszcza w połączeniu z kremowymi New White, Farrow’s Cream czy Pointing – powstaje w ten sposób spokojna, wyciszająca kombinacja, urzekająca poczuciem bezpieczeństwa i harmonii.

Hay

Farrow Ball kolory 2017_HayMiękki i ciepły odcień, który bywa niedoceniany przez projektantów. Tworzy ciche, klasyczne wnętrze, łączące głębię i delikatność. Nie jest to gorący, słoneczny żółty – choć nabiera życia w jasnym świetle – dlatego nie przykuwa z miejsca wzroku. Zyskuje jednak przy bliższym poznaniu, jako lekko staroświecki, tajemniczy odcień z odrobiną zieleni.

Ładnie prezentuje się w połączeniu z niebieskim Oval Room Blue i lekkim Setting Plaster, tworząc pogodny wystrój à la domy z przełomu ubiegłego wieku. Idealnym dopełnieniem tego połączenia, jako neutralny odcień na sufit, będzie Wimborne White. Powstaje w ten sposób wystrój w stylu lekko eklektycznym, ale przyjazny, zachęcający do kreatywnego spędzania czasu.

All White

Farrow Ball kolory 2017_All WhiteCzysta biel – pozbawiona półcieni i skojarzeń. Nie zawiera żadnych dodatkowych pigmentów i jest dokładnie tym, na co wygląda. Dzięki temu prezentuje się świeżo… ale nie sztywno.

Propozycja ekspertów Farrow&Ball to połączenie różnych odcieni bieli. I tylko bieli! A więc: Great White, Cabbage White i Strong White. I choć każdy z tych kolorów z osobna wydaje się prosty i nieciekawy, kiedy zostaną ze sobą zestawione, ujawniają się niuanse między nimi. Skutek? Bardzo subtelny efekt dekoracyjny. A prócz tego takie połączenie stanowi świetne tło dla dzieł sztuki i naturalnych materiałów.

Źródło, fotografie: Farrow & Ball