REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kolory roku 2015 Kelly-Moore – ankieta prawdę ci powie

Wybór kolorów roku 2015 Kelly-Moore jest tak daleki od przypadku, jak to tylko możliwe – opiera się on na głosach prawie 1,5 tysiąca projektantów! Po raz pierwszy firma zorganizowała specjalną ankietę, której wyniki posłużyły do opracowania trendów na nadchodzący sezon.

Kelly-Moore

Kolorem Roku okrzyknięty został intensywnie niebieski Coastal Surf. Fot. arch. Kelly-Moore

Kolor roku jest w większości firm wybierany przez niewielką grupę specjalistów. Zwykle pochodzą oni z różnych zakątków świata i trzymają rękę na pulsie, jeśli chodzi o miejscowe trendy. Są kompetentni i można zaufać ich opiniom, siłą rzeczy nie są jednak w stanie odtworzyć nastrojów, które panują w całej branży.

Dlatego Kelly-Moore zmienia podejście. Firma postanowiła dotrzeć bezpośrednio do projektantów, którzy posługują się kolorami na co dzień, i zebrać odpowiednio dużą grupę statystyczną, która stworzy wiarygodny obraz tego, co dzieje się w branży (ograniczając się jednak tylko do rynku amerykańskiego). W tym celu stworzyła ankietę Color of the Year (COTY), którą przeprowadzono po raz pierwszy w minionym roku. Rozesłano ją do 15 tysięcy projektantów z całego kraju, z czego 1,4 tysiąca przesłało odpowiedź.

Spodziewano się, że głosy w zależności od regionu będą się bardzo różnić, ku powszechnemu zdziwieniu okazało się jednak, że ankietowani są wyjątkowo zgodni. Za Kolor Roku uznali niemal jednogłośnie intensywnie niebieski Coastal Surf. Dwa kolejne najpopularniejsze odcienie to turkusowy Swagger oraz szary City Tower.

Te trzy kolory królowały w wynikach ankiety.

Trzy wybrane kolory można stosować zarówno jako zestaw – doskonale bowiem ze sobą współgrają – jak i osobno. Wszystkie trzy są raczej barwami chłodnymi, potwierdza się więc zapowiedziana na rok 2015 tendencja – przejście od ciepłych barw do zimnych. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący sezon będzie należał do błękitów, zieleni i szarości.

Źródło: Kelly-Moore

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA