a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneKolory i Instagram – przepis na sukces

Kolory i Instagram – przepis na sukces

Chcesz podbić Instagrama? Jest na to naukowa formuła. Opracowała ją platforma Curalate, która przeanalizowała kilka milionów instagramowych zdjęć i sprawdziła, które z nich zdobywają najwięcej polubień. Ciekawy?

kolory Instagram

Fot. Wokandapix / pixabay.com

To było ogromne badanie – osiem milionów fotografii, a każda przeanalizowana pod kątem 30 różnych kryteriów, takich jak filtr, tekstura, nasycenie, tło czy kolor dominujący.

Instagram lubi niebieski

Nie było wielką niespodzianką, że kolor gra niezwykle ważną rolę. Okazało się, że ulubionym kolorem Instagrama jest… niebieski! Obrazy, na których był on dominującym kolorem, otrzymywały o 24% więcej polubień niż te, w których królowała na przykład czerwień. Zdjęcie błękitnego nieba lub koszyczka jagód będzie się więc z pewnością cieszyło sporym wzięciem wśród naszych obserwatorów.

Poza tym istotne jest również, aby fotografia posiadała jeden kolor dominujący. Obrazy, w przypadku których co najmniej 40% powierzchni pokrywa jeden kolor, otrzymują o 17% więcej polubień niż te, które stanowią miks odcieni.

Przestrzeń i tekstura

Liczy się jednak nie tylko kolor, ale również jasność, tekstura i tło. Po pierwsze – użytkownicy Instagrama bardziej lubią jasne odcienie niż ciemne (co również nie jest niespodzianką) oraz obrazy z teksturą. Po drugie – zadbaj o to, aby twój obrazek nie był zbyt „zaśmiecony”. Obrazy, w których jest dużo przestrzeni zdobywają o 29% więcej polubień niż te, w których szczegóły „gnieżdżą się” blisko krawędzi.

Oto przepis na sukces – zdjęcia utrzymane w odcieniach niebieskiego, z teksturą i przestronnym tłem. Może więc warto zabrać ze sobą smartfona, gdy następnym razem wybierzemy się na basen? Sława i fortuna czeka!

Źródło: The Chromologist