a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneKolorowy Junior Uni w Wuppertalu

Kolorowy Junior Uni w Wuppertalu

„Uczyć bawiąc” to hasło, które szczególnie wzięli sobie do serca pomysłodawcy uniwersytetu dla dzieci i młodzieży Junior Uni w Wuppertalu. Najmłodsi mogą tam zdobywać wiedzę w atmosferze zabawy i eksperymentu. Zajęcia odbywają się w nietypowym budynku, którego barwny wizerunek stworzono m.in. przy pomocy farb Brillux.

Junior Uni

Fot. Junior Uni

Twórcy Junior Uni pragną zarazić dzieci i młodzież bakcylem nauki, dlatego też uczelnia oferuje cały szereg ciekawych zajęć pokazujących że zdobywanie wiedzy nie musi polegać na klepaniu nudnych formułek. Dla najmłodszych to nie tylko szansa na rozwinięcie swoich zainteresowań, ale i na przyswojenie sobie odpowiedniego podejścia do nauki.

Junior Uni

Fot. arch. Brillux

Zgodnie z ideą całej akcji zajęcia odbywają się w nietypowym budynku, który zaskakuje kształtem i bogactwem kolorów. Bezkształtna bryła z betonu nabrała radosnego charakteru dzięki barwnej fasadzie wykonanej z metalowych paneli pomalowanych proszkowo farbami firmy Brillux. Panele te, o szerokości 120 cm, występują naprzemiennie z wysokimi od sufitu po podłogę oknami, które wpuszczają do środka dużo światła i dają widok na okolicę. Z kolei przechodnie mijający budynek mogą obserwować uczestniczące w zajęciach dzieci i zapoznają się z tą ciekawą inicjatywą.

Fot. arch. Brillux

Do środka wchodzi się przez ganek znajdujący się dokładnie naprzeciw stacji kolejki jednotorowej. Zaraz za wejściem mieści się przestronne foyer, które może również służyć jako sala wykładowa. W sumie budynek posiada 18 klas i laboratoriów zlokalizowanych głównie po stronie północnej, aby silne światło słoneczne nie przeszkadzało w zajęciach. Po stronie południowej położone są natomiast pomieszczenia administracyjne.

Fot. arch. Brillux

Źródło: Brillux