a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiJohan Cruijff na muralu w Amsterdamie

Johan Cruijff na muralu w Amsterdamie

W Amsterdamie powstał wielki mural poświęcony zmarłemu w ubiegłym roku Johanowi Cruijffowi. W odsłonięciu malowidła udział wzięła wdowa po słynnym piłkarzu, burmistrz Amsterdamu oraz przedstawiciele lokalnych władz. Do jego wykonania wykorzystano farby AkzoNobel.

Johan Cruiff mural Amsterdam AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Lokalizacja jest symboliczna – mural znajduje się w pobliżu stadionu Ajaxa, który już wkrótce nosił będzie nazwę Johan Cruyff Arena, oraz dzielnicy Betondorp, gdzie dorastał piłkarz. Projekt wykonał brazylijski artysta Paulo Consentino, którego dziełem jest również mural poświęcony Luisowi Suarezowi.

Malowidło ma wymiary 13 x 8 m i powstawało przez 11 dni, z pomocą lokalnych mieszkańców. W dzieło zaangażowała się także firma AkzoNobel – dostarczyła ona farby, a jej pracownicy jako wolontariusze wzięli udział w malowaniu. Koncern świętował w ten sposób 5-lecie współpracy z Fundacją Cruijffa oraz 20-lecie istnienia samej Fundacji.

Założona przez Johana Cruijffa Fundacja umożliwiła grę w piłkę nożną tysiącom dzieci z całego świata. Dotychczas na całym świecie powstało ponad 230 „boisk Cruyffa”. AkzoNobel jest preferowanym dostawcą farb dla Fundacji, a jego produkty wykorzystane zostały przy realizacji jej projektów w wielu krajach, m.in. Holandii, Hiszpanii, Argentynie czy Indiach.

Źródło: AkzoNobel