Nacisk na ekologię i zrównoważony rozwój obserwujemy dziś wszędzie – także w branży motocykli. Z myślą o niej europejski producent wprowadza właśnie do sprzedaży swój pierwszy jednowarstwowy lakier proszkowy na jednoślady.
Dzięki nowemu produktowi od firmy AkzoNobel – Interpon A3000 – wytwórcy motocykli obniżą koszty, ale także zaoszczędzą energię, co pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne. Nowość w ofercie firmy, będąca jej pierwszym jednowarstwowym lakierem proszkowym dla motocykli, pomoże klientom przyspieszyć wzrost wydajności, nie poświęcając wykonania i estetyki.
Atrakcyjny wygląd i niższe koszty
Interpon A3000 koncentruje się w szczególności na kluczowym rynku indyjskim, na którym znajduje się ponad 200 milionów pojazdów dwukołowych – szacuje się, że tylko w ubiegłym roku w Indiach sprzedano ponad 18 milionów jednośladów. Nowa powłoka proszkowa wchodzi jednak do sprzedaży nie tylko w Indiach, a na całym świecie. Jak wyjaśnia Jeff Jirak, dyrektor AkzoNobel Powder Coatings:
Nowa gama produktów Interpon zapewnia producentom motocykli i ich dostawcom idealne połączenie zrównoważonego rozwoju, trwałości i stylu – z myślą o ich nowoczesnych projektach. Dzięki systemowi jednowarstwowemu możemy pomóc naszym klientom obniżyć koszty, bowiem czas aplikacji jest znacznie krótszy. To z kolei przyczynia się także do zmniejszenia śladu węglowego.
Dostępny w szerokiej gamie kolorów i efektów metalicznych, Interpon A3000 został zaprojektowany w celu ochrony i wzmocnienia części karoserii, kół i wykończenia każdego pojazdu dwukołowego, zgodnie z poziomami osiągów określonymi, przetestowanymi i zatwierdzonymi przez producentów OEM. Wpisuje się również w trend designu „naked”, w którym widoczny pozostaje silnik oraz inne części motocykla (takie jak rama nadwozia, zbiornik paliwa, dźwignie hamulców i głowice cylindrów).
Jedną z kluczowych cech tej gamy produktów jest trwałość. Lakier chroni przed korozją, przeciwdziała uszkodzeniom powodowanym przez paliwo, olej i inne chemikalia oraz zapewnia wysoką odporność na odpryski kamieni i kamyków – wszystko to sprawia, że pojazdy dłużej zachowują atrakcyjny wygląd.
Także w wersji niskoenergetycznej
Nowy produkt AkzoNobel dostępny będzie również w wersji niskoenergetycznej, umożliwiającej utwardzanie proszku w niższej temperaturze i dalsze zmniejszanie zużycia energii. Odgrywa to ważną rolę na drodze do realizacji przez firmę ambitnego celu, jakim jest zmniejszenie o połowę emisji dwutlenku węgla w całym jej łańcuchu wartości do 2030 roku.
Źródło: AkzoNobel