a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweInterpon Coarse Texture Low-E – nowość od AkzoNobel

Interpon Coarse Texture Low-E – nowość od AkzoNobel

AkzoNobel wprowadza do sprzedaży Interpon Coarse Texture Low-E. To nowa farba proszkowa, która pozwala w prostszy i bardziej efektywny sposób uzyskać chropowatą fakturę.

AkzoNobel Coarse Texture Low-E farba proszkowa

Fot. arch. AkzoNobel

Wprowadzona na razie na rynek europejski, farba Interpon Coarse Texture szczególnie dobrze sprawdza się, jeśli chodzi o ukrywanie drobnych defektów na metalu, a także oferuje dużo większą efektywność w porównaniu z innymi produktami tego typu. Nowość skierowana jest przede wszystkim do producentów przemysłowych szaf, półek, sprzętu do ćwiczeń czy mebli biurowych.

Jak wyjaśnia Mark Reekie, Global Segment Manager działu General Industry w AkzoNobel Powder Coatings, farba może być sieciowana w stosunkowo niskich temperaturach – 150-170°C – bez utraty jej doskonałych właściwości. W ten sposób klienci mogą ograniczyć zużycie energii oraz zwiększyć produktywność.

Dodaje, że produkt na bazie poliestru utrzymuje doskonały efekt chropowatej powierzchni dla każdego odcienia, a prócz tego oferuje bardzo dobrą odporność na warunki atmosferyczne oraz na światło. Chropowate wykończenie pozwala ukryć wszelkie niedoskonałości powierzchni, bez konieczności jej wcześniejszej obróbki. Produkt dostępny jest w 46 najpopularniejszych kolorach przemysłowych RAL.

Źródło: AkzoNobel