a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneImagine Chemistry – znamy finalistów!

Imagine Chemistry – znamy finalistów!

Firma AkzoNobel wyłoniła 20 finalistów programu Imagine Chemistry. Zwycięskie projekty, dotyczące m.in. recyklingu tworzyw sztucznych, naturalnych surowców oraz nowoczesnych, nie wytwarzających ścieków zakładów chemicznych, zostaną zrealizowane przy wsparciu finansowym i technologicznym koncernu.

Imagine Chemistry AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Akcja Imagine Chemistry poprzez innowacje z dziedziny chemii ma pomóc rozwiązać problemy, z którymi boryka się dzisiejszy świat. Pomysłów AkzoNobel szuka u młodych naukowców – zamierza pomóc studentom i naukowcom w realizacji ich projektów, zapewniając wsparcie technologiczne i finansowe.

Zgłoszenia przyjmowane były do 16 marca. Jak mówi Peter Nieuwenhuizen, Globalny Dyrektor Działu Rozwojowo-Badawczego AkzoNobel Specialty Chemicals, napłynęło wiele ciekawych propozycji, dlatego wybranie finałowej dwudziestki było bardzo trudne. Ostatecznie jednak wyłoniono projekty o największym potencjale innowacyjnym. Firma już cieszy się na wspólną ich realizację.

W finale znalazło się 11 projektów z krajów europejskich, 7 ze Stanów Zjednoczonych, 1 z Kanady i 1 z Kenii. Podzielone zostały one na kategorie: Rewolucja w recyklingu tworzyw sztucznych, Zakłady chemiczne nie produkujące ścieków, Alternatywne materiały na bazie celulozy, Naturalne, biodegradowalne surfaktanty i zagęszczacze, Naturalne źródła etylenu i tlenków etylenu, Wysoce reaktywna chemia i technologie oraz Przyjazne środowisku alternatywy dla obecnych technologii. Pełną listę znaleźć można na stronie AkzoNobel.

Finaliści wezmą udział w specjalnym, 3-dniowym wydarzeniu w centrum badawczym AkzoNobel w Deventer w Holandii, gdzie przy wsparciu technologów oraz ekspertów od rozwoju biznesu realizować będą swoje koncepcje.

Źródło: AkzoNobel