REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

II konkurs Innochem – wyniki

Ogłoszono wyniki II konkursu programu sektorowego Innochem o dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jury zdecydowało się przeznaczyć na nowe projekty z branży chemicznej 72 mln złotych.

konkurs Innochem

Fot. Sanofi Pasteur / Foter.com / CC BY-NC-ND

Na konkurs napłynęło 40 wniosków o dofinansowanie na łączną sumę ponad 188 mln zł. Ostatecznie przyznano je 17 projektom, na które przeznaczono w sumie 72 mln zł. Najwyżej oceniono projekt „Biotransformacja i rafinacja kaskadowa śruty roślin oleistych w celu uzyskania surfaktantów, polimerów oraz komponentów paszowych” zgłoszony przez firmę Boruta-Zachem Biochemia.

Innochem to jeden z pierwszych programów sektorowych NCBR. Wspiera innowacyjne projekty związane z m.in. pozyskiwaniem surowców, wytwarzaniem produktów, nowymi technologiami i optymalizacją procesów. Owocem tych działań mają być rozwiązania i produkty, które będą stosowane i sprzedawane przez polskie firmy sektora chemicznego.

Źródło: PAP

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA