a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweIGM Resins przejmuje chińskiego wytwórcę Litian

IGM Resins przejmuje chińskiego wytwórcę Litian

Firma IGM Resins ogłosiła przejęcie Litian – chińskiego wytwórcy żywic utwardzanych UV. Krok ten zwiększy wpływy producenta na światowym rynku oraz potwierdza zaangażowanie w zakresie przyjaznych środowisku rozwiązań.

Fot. geralt / pixabay.com

Obecnie IGM Resins posiada trzy główne linie produktowe – światowej klasy ofertę fotoinicjatorów, a także szeroki wybór żywic sieciowanych UV i dodatków. Oprócz poszerzenia oferty transakcja pozwoli producentowi również wzmocnić swoją pozycję w Azji.

80% energii z wiatru

Litian – od 45 lat na rynku, od 23 lat działający w branży sieciowania UV – jest obecnie drugim największym producentem akrylanów utwardzanych UV w Chinach. Jak komentuje Lili Zhang, dyrektorka generalna firmy:

W ciągu minionych dziesięciu lat ściśle współpracowaliśmy z IGM, co pokazało, że mamy wspólne wartości: troska o klientów, dostawców, pracowników i ich rodziny, a także zaangażowanie na rynku materiałów UV, sięgające ponad 20 lat wstecz. Łączy nas również to, że bezustannie zwiększamy swoje możliwości w zakresie profesjonalnej produkcji i usług.

Litian słynie również z dbałości o bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój. „Przede wszystkim bezpieczeństwo, przede wszystkim ochrona środowiska” [Safety first, environmental protection first] to motto firmy, która 80% energii pozyskuje z elektrowni wiatrowych.

Szersza oferta i możliwości produkcyjne

Szeroka oferta produktów Litian pozwoli IGM Resins wzmocnić swoją pozycję na światowym rynku, przede wszystkim w sektorach powłok przemysłowych, druku i opakowań oraz elektroniki. Zwiększy również zasięg firmy w zakresie produkcji dzięki dwóm fabrykom – w okręgu Rudong w Chinach oraz w Charlotte w stanie Północna Karolina w USA.

Źródło: IGM Resins