REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Huntsman i Clariant – do połączenia nie dojdzie

A jednak! Działania przedsiębiorstwa White Tale, które miały na celu pokrzyżowanie planów połączenia firm Huntsman i Clariant, okazały się skuteczne. Zarządy obu koncernów ogłosiły, że do połączenia nie dojdzie.

Huntsman Clariant

Fot. Svilen Milev / freeimages.com

W swoim oświadczeniu prezesi obu firm wyrazili raz jeszcze głębokie przekonanie, że połączenie, które zapowiedziano w maju 2017, byłoby w interesie udziałowców obu spółek. Niestety jednak wskutek przejęcia dużej części oddziałów Clariant przez firmę White Tale Holdings i jej oporu wobec połączenia (przy dodatkowym wsparciu kilku innych udziałowców), nie ma pewności, że Clariant będzie w stanie zapewnić zgodę na transakcję 2/3 udziałowców, co wymagane jest zgodnie ze szwajcarskim prawem.

Właścicielem spółki White Tale jest fundusz hedgingowy Corvex oraz 40 North, amerykański producent materiałów dachowych. Już w lipcu 2017 przedsiębiorstwo wykupiło 7,2% udziałów Clariant i zaprotestowało przeciwko połączeniu, twierdząc, że będzie ono niekorzystne dla szwajcarskiej firmy. Pod koniec września White Tale kontrolował już 15,1% udziałów, zaś w tym momencie w jego rękach znajduje się aż 20% udziałów Clariant.

Zgodnie z umową rozwiązującą żadna ze stron nie poniesie kosztów z tytułu przerwania transakcji. Obecnie obydwie firmy skupią się na swoich samodzielnych strategiach rozwoju. Zarządy obu koncernów podziękowały sobie wzajemnie za zaangażowanie w ostatnich miesiącach, zaś prezes Clariant, Hariolf Kottmann, podkreślił, że mimo odmiennych stanowisk jego intencje były zbieżne z zamiarami White Tale – zwiększyć wartość firmy i umocnić jej pozycję na rynku. Obecnie Clariant rozpoczął rozmowy z White Tale na temat przyszłości koncernu i strategii jego rozwoju.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA