a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweHiszpańska firma rusza na podbój USA

Hiszpańska firma rusza na podbój USA

Producent farb z Hiszpanii ogłosił plany otwarcia pierwszego zakładu produkcyjnego w Stanach Zjednoczonych. Stworzy on europejskiej firmie lepsze warunki do rozwoju na ważnym rynku.

Nowy zakład Briolf mieścić się będzie w stanie Karolina Północna. Fot. pixabay.com

Oficjalne porozumienie w sprawie rozpoczęcia produkcji w Stanach Zjednoczonych podpisała Grupa Briolf. Nowa fabryka mieścić się będzie w mieście Monroe w Karolinie Północnej.

Ważny rynek północnoamerykański

Hiszpański producent nabył zakład o powierzchni 130 000 m², który w ciągu kilku następnych lat zostanie przeobrażony w Briolf Campus – miejsce produkcji różnych linii produktowych firmy. Inwestycja była ważnym punktem planu strategicznego na lata 2022-2026. Jak komentuje Jaume Juher, prezes Grupy Briolf:

Posiadając ośrodek produkcyjny w USA, będziemy w stanie bezpośrednio obsługiwać ważny rynek północnoamerykański. Pozwoli nam to również korzystać z wielu możliwości rozwoju, jakie rynek ten oferuje.

Firma przewiduje, że produkcja w Stanach Zjednoczonych ruszy za około dwa lata. W nowym zakładzie pojawi się około 100 miejsc pracy. Projekt, którego wartość oszacowano na ponad 30 mln $, będzie miał kilka faz, pierwszą z nich zaś będzie uruchomienie linii wytwarzającej lakiery Roberlo, znane już w branży samochodowej refinish oraz przemysłowej. Następnie ruszyć ma lokalna produkcja aerozoli i klejów.

Spektakularny sukces firmy

Grupa Briolf, specjalizująca się w produkcji i sprzedaży farb oraz klejów, jest właścicielem takich marek jak Roberlo, Montana Colors czy Chemfix. W roku 2023 firma odniosła spektakularny sukces finansowy – osiągnęła sprzedaż na poziomie 245 mln €, prawie o 30% wyższą niż w roku poprzednim. W ciągu ostatnich trzech lat dzięki połączeniu wzrostu organicznego oraz wielu przejęć producent podwoił swoje obroty i zyskał pozycję lidera rynku w Hiszpanii i Europie.

Źródło: Briolf Group