REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Grupa Plantag przejmuje Jordan Coatings

Spółka Plantag przejęła nazwę handlową oraz wszystkie prawa do marki Jordan należącej dotychczas do JP Coatings. Produkcja farb Jordan będzie kontynuowana w ośrodkach w Detmold oraz Würzburgu w Niemczech, pozostając jednak pod kontrolą grupy Plantag.

Stefan Neuberger (JP Coatings GmbH) oraz Hanno Baumann (grupa Plantag) podpisują umowę o przejęciu marki Jordan. Fot. arch. Plantag

Do połączenia ma dojść oficjalnie w dniu 1. kwietnia 2013. Dotyczy to przede wszystkim działalności marketingowej i sprzedaży. Jeśli natomiast chodzi o produkcję i działania badawcze, pieczę nad marką Jordan będzie sprawować jeszcze przez najbliższe dwa lata JP Coatings, aby zapewnić płynne przejście między formami działalności.

Dla grupy Plantag jest to krok w kierunku umocnienia swej pozycji na rynku niemieckim, a także za granicą – na przykład w Turcji czy Polsce, gdzie marka Jordan odniosła ostatnio spore sukcesy. To także sposób na rozszerzenie swych kompetencji w zakresie produkcji farb i lakierów – w tej chwili produkty spółki Plantag służą przede wszystkim przemysłowi meblarskiemu, natomiast dzięki przyłączeniu Jordan Coatings firma będzie mogła również skierować swą ofertę do osób i przedsiębiorstw zajmujących się obróbką drewna. Marka Jordan natomiast pod skrzydłami silnego partnera będzie mogła zabłysnąć na rynku międzynarodowym, a także skorzystać z jego doświadczenia biznesowego.

Źródło: Jordan Coatings, Plantag

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA