a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Grupa Bayer i piłkarska pasja

W holu siedziby Grupy Bayer w Leverkusen młody chłopak z Brazylii wykonuje różne triki z piłką. Obecny przy tym prezes Marijn Dekkers przez chwilę obserwuje, ale zaraz potem budzi się w nim żyłka sportowca, zrzuca więc marynarkę i też próbuje swoich sił. To niecodzienne wydarzenie...

Grupa Bayer

Na murawie – w porządku, ale co robiła Brazuca w holu siedziby Grupy Bayer w Leverkusen? Fot. ИЛЬЯ-ХОХЛОВ (Wikimedia Commons)

…to wizyta młodego Brazylijczyka Guilherme Pinheiro Santosa z Akademii Piłkarskiej Bayer w Belford Roxo w siedzibie Grupy Bayer w Niemczech. Piłka, którą z taką zręcznością kopał i podbijał brazylijski gość, to Brazuca wykonana przez firmę Adidas specjalnie na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Brazylii.

A co ma z tym wspólnego Bayer? Sporo – przy tworzeniu Brazuci Adidas użył surowców dostarczonych przez Bayer MaterialScience. Skorzystał również z cennych porad, których udzielili specjaliści firmy.

Z tej okazji do Leverkusen zaproszono jednego z uczniów Akademii Piłkarskiej Bayer. W ciągu czterech dni miał on okazję dokładnie poznać historię firmy oraz zajrzeć do laboratoriów i fabryk, gdzie powstają sprawdzone, wytrzymałe materiały na sprzęt sportowy.

Cała wizyta przebiegła w miłej atmosferze. Brazuca od razu połączyła młodego sportowca i prezesa grupy Bayer. Ten pierwszy mówi o prezesie „sympatyczny i przyjazny człowiek”, drugi dzięki spotkaniu poczuł się młodo i przypomniał sobie czasy, gdy sam był jeszcze zapalonym sportowcem. I wszyscy świetnie się bawili!

Źródło: Bayer MaterialScience