REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Fiolet królem roku 2017

Wybory ekspertów PPG nie pozostawiają żadnych wątpliwości – w tym sezonie najmodniejszym kolorem na salonach jest fiolet! O obecnych trendach mówi Dee Schlotter, starszy manager ds. marketingu koloru PPG.

fiolet Kolor Roku 2017 trendy 2017 PPG

Cloudberry, Kolor Roku 2017 marki Olympic. Fot. arch. Olympic / PPG

Kolorem Roku 2017 PPG okrzyknięty został Violet Verbena – fiolet, który przykuwa uwagę, a równocześnie, niczym kameleon, zmienia oblicza w zależności od tła i pozwala się wkomponować w wiele różnych wystrojów.

Idealny w każdym zestawie

W połączeniu z ciemnymi kolorami Violet Verbena wydobywa szare tony, z kolei na tle bieli prezentuje się jak czysta purpura. Jest na tyle wesoła, że nadaje się do pokoju dziecięcego, a zarazem na tyle stonowana, że można ją zastosować na przykład w szpitalach i innych miejscach wymagających ciszy i spokoju. Kolor ten jest tak wszechstronny, że jako pierwszy w historii Kolor Roku znalazł się we wszystkich czterech zestawach kolorystycznych przygotowanych przez ekspertów PPG w ramach trendów 2017.

Dominacja fioletu jest zupełna. Jest nim również Kolor Roku należącej do PPG marki Olympic – Cloudberry, a także wybrany przez markę Glidden odcień Byzantine Blue (niech nazwa was nie zwiedzie, to również fiolet!).

Jedzenie a wystrój wnętrz

Przy okazji Dee Schlotter odsłoniła kulisy opracowywania trendów kolorystycznych na dany rok. To w pewnym sensie relacja dwustronna – eksperci wybierają kolory na podstawie nastrojów i preferencji klientów, ci natomiast chętniej sięgają po to, co później proponują im producenci. Pracując nad trendami, należy wziąć pod uwagę wiele różnych rzeczy – wybiegi mody, bieżące wydarzenia, modne materiały budowlane, a nawet preferencje klientów dotyczące jedzenia.

Podczas gdy klienci analizują trendy 2017 i wybierają farby modne w tym sezonie, w siedzibie PPG wrze już jak w ulu, ponieważ trwają prace nad trendami na przyszły rok. Już w lutym ponad 20 stylistów związanych z koncernem spotkało się i przez trzy dni dyskutowali o tym, co będzie na topie w roku 2018. Efekty poznamy wkrótce!

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA