REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby wodorozcieńczalne przyszłością branży

Technologia przyszłości to farby wodorozcieńczalne, a przyszłe innowacje będą dotyczyć przede wszystkim spoiw. Tak według uczestników konferencji American Coatings wyglądać będzie najbliższa przyszłość branży farbiarskiej.

farby wodorozcieńczalne

Fot. Odyar (freeimages.com)

Na pytania dotyczące przyszłości przemysłu farbiarskiego uczestnicy konferencji odpowiedzieli w specjalnym sondażu. W większości kwestii byli bardzo zgodni. Tak było na przykład z pytaniem o najważniejszą technologię przyszłości – 44% respondentów odpowiedziało, że są nią farby wodorozcieńczalne. Inna często wybierana odpowiedź (30%) to inteligentne powłoki o specjalnych funkcjonalnościach.

Zdecydowana większość zapytanych (bo aż 60%) uważa, że najwięcej innowacji pojawi się w dziedzinie spoiw (żywic). Na drugim miejscu z wynikiem 25% znalazły się specjalistyczne dodatki.

W sondażu zapytano również o zagadnienia związane z ekologią. 63% zapytanych uważa, że jest to kwestia ważna i godna uwagi, 15% określiło ją wręcz jako niezbędną. 70% popiera rozwijanie nowoczesnych metod oceny przyjazności środowisku.

Respondenci nie mieli złudzeń co do siły napędzającej nowoczesny przemysł. 80% odpowiedziało, że jest nią zapotrzebowanie rynku. Według 9% jest nią zaś „troska i odpowiedzialność za społeczeństwo”.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA