a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby Sherwin-Williams przy renowacji samolotu z IIWŚ

Farby Sherwin-Williams przy renowacji samolotu z IIWŚ

Muzeum Yankee Air Museum zaprezentowało samolot C-47, używany w czasie II wojny światowej, po renowacji i z odnowioną powłoką lakierniczą. Przy realizacji projektu wykorzystano lakiery Sherwin-Williams.

Sherwin-Williams renowacja samolot C-47

Fot. arch. Sherwin-Williams

W ramach prac renowacyjnych usunięto starą powłokę, a następnie przygotowano powierzchnię i naniesiono nowe lakiery w kolorach, które upamiętnić miały jednostkę bojową 1st Air Commando Group.

Kevin Walsh, dyrektor wykonawczy Yankee Air Museum, zdradza, że miał tremę, wybierając odcienie lakierów i obserwując pierwsze etapy aplikacji, a następnie – odbierając odmalowany samolot. Doświadczenie to porównał do odbierania dziewczyny z domu na studniówkę. Zwłaszcza że ostateczny wybór poprzedziło długie poszukiwanie informacji, przeglądanie zdjęć i filmów wideo z początku lat 40. Kiedy jednak ujrzał samolot w pełnym słońcu, stwierdził, że kolory Sherwin-Williams były absolutnym strzałem w dziesiątkę.

Do pomalowania góry samolotu wykorzystano odcień Earth Brown No. 5, dołu – Neutral Gray, zaś najważniejsze oznakowania wykonano przy pomocy lakierów w kolorach Insignia Blue i Insignia White. Bill Hensley, kierownik prowadzący projekt z Sherwin-Williams Aerospace Coatings, wyznał, że jego nieżyjący już ojciec był weteranem II wojny światowej. Tym bardziej cieszy się więc, że Sherwin-Williams wziął udział w projekcie, którego celem jest pielęgnowanie pamięci o tamtych wydarzeniach.

Źródło: coatingsworld.com