REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby Sherwin-Williams przy renowacji samolotu z IIWŚ

Muzeum Yankee Air Museum zaprezentowało samolot C-47, używany w czasie II wojny światowej, po renowacji i z odnowioną powłoką lakierniczą. Przy realizacji projektu wykorzystano lakiery Sherwin-Williams.

Sherwin-Williams renowacja samolot C-47

Fot. arch. Sherwin-Williams

W ramach prac renowacyjnych usunięto starą powłokę, a następnie przygotowano powierzchnię i naniesiono nowe lakiery w kolorach, które upamiętnić miały jednostkę bojową 1st Air Commando Group.

Kevin Walsh, dyrektor wykonawczy Yankee Air Museum, zdradza, że miał tremę, wybierając odcienie lakierów i obserwując pierwsze etapy aplikacji, a następnie – odbierając odmalowany samolot. Doświadczenie to porównał do odbierania dziewczyny z domu na studniówkę. Zwłaszcza że ostateczny wybór poprzedziło długie poszukiwanie informacji, przeglądanie zdjęć i filmów wideo z początku lat 40. Kiedy jednak ujrzał samolot w pełnym słońcu, stwierdził, że kolory Sherwin-Williams były absolutnym strzałem w dziesiątkę.

Do pomalowania góry samolotu wykorzystano odcień Earth Brown No. 5, dołu – Neutral Gray, zaś najważniejsze oznakowania wykonano przy pomocy lakierów w kolorach Insignia Blue i Insignia White. Bill Hensley, kierownik prowadzący projekt z Sherwin-Williams Aerospace Coatings, wyznał, że jego nieżyjący już ojciec był weteranem II wojny światowej. Tym bardziej cieszy się więc, że Sherwin-Williams wziął udział w projekcie, którego celem jest pielęgnowanie pamięci o tamtych wydarzeniach.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA