REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby przemysłowe do 2020 – Grand View Research

Według analityków Grand View Research rynek farb przemysłowych będzie się w najbliższym czasie dynamicznie rozwijał. Zadecyduje o tym wiele czynników, przede wszystkim jednak – duże zapotrzebowanie ze strony infrastruktury, budownictwa, branży samochodowej oraz przemysłu olejowo-gazowego.

farby przemysłowe

Fot. benachou / Foter.com / CC BY-ND

Producenci farb i powłok przemysłowych mogą już zacierać ręce. Ogromne zapotrzebowanie na ochronę antykorozyjną, powłoki odporne na wysokie temperatury, wysokiej jakości lakiery samochodowe, farby morskie, budowlane oraz ochronne dla przemysłu gazowego i olejowego – to wszystko sprawi, że rynek będzie się bardzo szybko rozwijał.

Mniej LZO, więcej farb proszkowych

Póki co największym konsumentem farb przemysłowych jest branża budowlana (35%). Jeśli zaś chodzi o rodzaje farb, wciąż zdecydowanie dominują produkty rozpuszczalnikowe – stanowią one 75% całej produkcji. Z powodu rosnących wymagań proekologicznych trwają jednak intensywne prace nad przyjaznymi środowisku, ograniczającymi emisję LZO rozwiązaniami. Duży sukces przepowiada się również farbom proszkowym.

Kraje BRICS dominują

W 2013 roku pod względem zużycia farb przemysłowych przodowała Ameryka Północna, ale do roku 2020 zmieni się to na rzecz rozwijających się regionów (Azja i Pacyfik, Bliski Wschód i Afryka). W krajach BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) dynamicznie rozrasta się przemysł olejowo-gazowy, co będzie sprzyjać wykorzystaniu farb ochronnych. W Indiach, Chinach, Japonii i na Bliskim Wschodzie rozbudowuje się także infrastruktura. Ponadto w Chinach znacznie wzrosła liczba produkowanych samochodów, stąd wysokie zapotrzebowanie na lakiery.

farby przemysłowe

W krajach Azji i Pacyfiku będzie się mocno rozbudowywać infrastruktura. Fot. CalUrbanist / Foter.com / CC BY-NC-ND

W Kanadzie i USA natomiast rozpoczęto wydobywanie nowych surowców – gazu łupkowego oraz ropy zamkniętej. Budowa platform wydobywczych, zbiorników i rurociągów, produkcja wytrzymałych wierteł – to wszystko również drastycznie zwiększy zapotrzebowanie na powłoki przemysłowe.

Wreszcie – zbliżają się duże imprezy sportowe, takie jak Igrzyska Olimpijskie w roku 2016 w Brazylii czy Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2018 w Rosji. Pociągną one za sobą oczywiście budowę nowych obiektów oraz rozbudowę infrastruktury.

Najważniejsi gracze na rynku

Wśród najważniejszych producentów farb przemysłowych wymienione zostały firmy PPG Industries, AkzoNobel, Axalta, DuPont, Sherwin-Williams, BASF, Nippon Paints, Valspar, NOROO Paints & Coatings. Więcej informacji na stronie Grand View Research.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA