REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby proszkowe Axalta na łóżkach w szpitalu w Chicago

Axalta Coating Systems to kolejna firma z branży farbiarskiej, która przy pomocy swoich produktów wspiera walkę z koronawirusem. 3000 kilogramów jej farb proszkowych zostanie wykorzystane do pokrycia ram łóżek w tymczasowym szpitalu w Chicago.

Axalta Coating Systems farby proszkowe Alesta szpital Chciago

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Szpital w McCormick Place w Chicago powstał specjalnie na potrzeby leczenia pacjentów z koronawirusem. Do pomalowania ram łóżek wykorzystane zostaną farby Alesta o właściwościach antymikrobowych.

Zabójczy dla mikrobów zeolit srebrowo-cynkowy

Antybakteryjne i antywirusowe działanie farby to zasługa specjalnej technologii. Jak wyjaśnia Michael Bollan, dyrektor amerykańskiego oddziału Axalta Powder Coatings:

Farby Alesta AM zostaną zastosowane na nowych łóżkach, by zapewnić odpowiednią ochronę ich powierzchni – antymikrobowa technologia oparta na zeolicie srebrowo-cynkowym hamuje rozwój mikrobów na powierzchniach pokrytych farbą.

Dyrektor dodaje, że jako dumny wytwórca antymikrobowych farb proszkowych Axalta stale zgłębia możliwości nowych zastosowań swoich produktów. Ostatnio trwają prace nad dostosowaniem ich do zabezpieczania wnętrz samochodów.

Farba na kryzysowe czasy

Producent podkreśla, że antymikrobowe farby Alesta są idealne do zabezpieczania często dotykanych powierzchni w szpitalach, środkach transportu publicznego, oczyszczalniach ścieków, zakładach przetwórstwa żywności, laboratoriach farmaceutycznych, szkołach i przedszkolach. Dlatego też doskonale sprawdzą się w otwartym tymczasowo z powodu pandemii szpitalu. Jak mówi Bollan:

Axalta dba o społeczności na całym świecie. Cieszymy się, że możemy dostarczyć rozwiązanie, które pomoże chronić pacjentów szpitali w tym kryzysowym czasie.

Źródło: Axalta Coating Systems

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA