a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby proszkowe Axalta na łóżkach w szpitalu w Chicago

Farby proszkowe Axalta na łóżkach w szpitalu w Chicago

Axalta Coating Systems to kolejna firma z branży farbiarskiej, która przy pomocy swoich produktów wspiera walkę z koronawirusem. 3000 kilogramów jej farb proszkowych zostanie wykorzystane do pokrycia ram łóżek w tymczasowym szpitalu w Chicago.

Axalta Coating Systems farby proszkowe Alesta szpital Chciago

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Szpital w McCormick Place w Chicago powstał specjalnie na potrzeby leczenia pacjentów z koronawirusem. Do pomalowania ram łóżek wykorzystane zostaną farby Alesta o właściwościach antymikrobowych.

Zabójczy dla mikrobów zeolit srebrowo-cynkowy

Antybakteryjne i antywirusowe działanie farby to zasługa specjalnej technologii. Jak wyjaśnia Michael Bollan, dyrektor amerykańskiego oddziału Axalta Powder Coatings:

Farby Alesta AM zostaną zastosowane na nowych łóżkach, by zapewnić odpowiednią ochronę ich powierzchni – antymikrobowa technologia oparta na zeolicie srebrowo-cynkowym hamuje rozwój mikrobów na powierzchniach pokrytych farbą.

Dyrektor dodaje, że jako dumny wytwórca antymikrobowych farb proszkowych Axalta stale zgłębia możliwości nowych zastosowań swoich produktów. Ostatnio trwają prace nad dostosowaniem ich do zabezpieczania wnętrz samochodów.

Farba na kryzysowe czasy

Producent podkreśla, że antymikrobowe farby Alesta są idealne do zabezpieczania często dotykanych powierzchni w szpitalach, środkach transportu publicznego, oczyszczalniach ścieków, zakładach przetwórstwa żywności, laboratoriach farmaceutycznych, szkołach i przedszkolach. Dlatego też doskonale sprawdzą się w otwartym tymczasowo z powodu pandemii szpitalu. Jak mówi Bollan:

Axalta dba o społeczności na całym świecie. Cieszymy się, że możemy dostarczyć rozwiązanie, które pomoże chronić pacjentów szpitali w tym kryzysowym czasie.

Źródło: Axalta Coating Systems

Dowiedz się więcej o firmie