REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby morskie do roku 2020 – raport TMR

Zgodnie z prognozami Transparency Market Research rynek farb dla przemysłu morskiego będzie się w najbliższych latach szybko rozwijał. Jest to jednak przede wszystkim zasługa państw azjatyckich.

farby morskie

Fot. petros asimomytis / Foter.com / CC-BY-NC-ND

Jak podaje najnowszy raport TMR, światowy rynek farb morskich, w roku 2013 wart 7,65 mld $, w roku 2020 osiągnie już wartość 11,88 mld $. Oznacza to, że będzie się rozwijał w tempie 6,5%. Przewidywania te pokrywają się więc z prognozami MarketsandMarkets.

Rynek rozwija się m.in. za sprawą coraz większego zapotrzebowania na technologie ograniczające zużycie paliwa i emisję szkodliwych substancji – a takie możliwości oferują nowoczesne farby. Ponadto gwarantują one ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i korozją.

Serce tego przemysłu bije zdecydowanie w Azji – przypada jej aż 64% światowego zapotrzebowania. Powodem jest ogromna liczba statków budowanych w stoczniach w Japonii, Chinach i Korei Południowej. W Europie natomiast rynek będzie się rozwijał przede wszystkim za sprawą konserwacji i naprawy starszych okrętów.

Jeśli chodzi o rodzaje farb dla przemysłu morskiego, od wielu lat niezmiennie dominują produkty przeciwporostowe. Na drugim miejscu znalazły się natomiast powłoki antykorozyjne. Najszybciej rozwijającymi się sektorami rynku będą jednak farby samooczyszczające się i samopolerujące.

Głównymi graczami na rynku są natomiast Sherwin-Williams, RPM International, Nippon Paint, KCC Corporation oraz Jotun.

Źródło: Transparency Market Research, Business Wire

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA