a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiFarby HMG Paints ożywiły biblioteczne wnętrze

Farby HMG Paints ożywiły biblioteczne wnętrze

Biblioteka Centralna w Manchesterze po czterech latach remontu wreszcie lśni nowym blaskiem! W stworzeniu jej nowego, odświeżonego wizerunku pomogły między innymi farby brytyjskiego producenta HMG Paints.

HMG Paints

Wnętrze Biblioteki Centralnej po remoncie. Fot. michael_d_beckwith / Foter.com / CC-BY

Renowacja wybudowanego w latach 30. budynku Biblioteki Centralnej rozpoczęła się w roku 2010 i potrwała cztery lata. Pochłonęła niemałą kwotę 48 milionów funtów, ale gdy w marcu 2014 placówka została na nowo otwarta, okazało się że pieniądze zostały dobrze zainwestowane.

Remont został przeprowadzony przez Broadley Group, zespół który ma bogate doświadczenie w zakresie renowacji słynnych obiektów – wcześniej odświeżał między innymi londyński XVII-wieczny Pałac Kew oraz Coliseum Theatre, siedzibę opery narodowej.

Fot. HMG Paints

HMG Paints dostarczył ekipie remontowej 600 litrów swoich farb. Jak mówi Chris Taylor, dyrektor kontraktu z ramienia Broadley Group, współpraca była bardzo owocna – do Biblioteki Centralnej udało się wnieść powiew świeżości i nowoczesności, nie naruszając jej klasycznego charakteru. W ramach renowacji wykorzystano farby z linii Decorative Range, między innymi matową, dobrze kryjącą emulsję oraz przyjazne środowisku wodorozcieńczalne farby akrylowe o świetnej adhezji.

Od jej otwarcia przez króla Jerzego V w 1934 roku Biblioteka Centralna jest ważnym punktem na mapie Manchesteru. Były tam przechowywane cenne materiały biblioteczne, rozgrywały się tam spektakle teatralne, a w czasie II wojny światowej budynek posłużył jako schron. Od ponownego otwarcia Biblioteki w marcu tego roku odwiedziło ją już tysiące osób – na nowo stała się jednym z najważniejszych ośrodków nauki i ważnym miejscem pozyskiwania informacji.

Fot. Clem Rutter / Wikimedia Commons

Źródło: coatingsworld.com