REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby HMG Paints ożywiły biblioteczne wnętrze

Biblioteka Centralna w Manchesterze po czterech latach remontu wreszcie lśni nowym blaskiem! W stworzeniu jej nowego, odświeżonego wizerunku pomogły między innymi farby brytyjskiego producenta HMG Paints.

HMG Paints

Wnętrze Biblioteki Centralnej po remoncie. Fot. michael_d_beckwith / Foter.com / CC-BY

Renowacja wybudowanego w latach 30. budynku Biblioteki Centralnej rozpoczęła się w roku 2010 i potrwała cztery lata. Pochłonęła niemałą kwotę 48 milionów funtów, ale gdy w marcu 2014 placówka została na nowo otwarta, okazało się że pieniądze zostały dobrze zainwestowane.

Remont został przeprowadzony przez Broadley Group, zespół który ma bogate doświadczenie w zakresie renowacji słynnych obiektów – wcześniej odświeżał między innymi londyński XVII-wieczny Pałac Kew oraz Coliseum Theatre, siedzibę opery narodowej.

Fot. HMG Paints

HMG Paints dostarczył ekipie remontowej 600 litrów swoich farb. Jak mówi Chris Taylor, dyrektor kontraktu z ramienia Broadley Group, współpraca była bardzo owocna – do Biblioteki Centralnej udało się wnieść powiew świeżości i nowoczesności, nie naruszając jej klasycznego charakteru. W ramach renowacji wykorzystano farby z linii Decorative Range, między innymi matową, dobrze kryjącą emulsję oraz przyjazne środowisku wodorozcieńczalne farby akrylowe o świetnej adhezji.

Od jej otwarcia przez króla Jerzego V w 1934 roku Biblioteka Centralna jest ważnym punktem na mapie Manchesteru. Były tam przechowywane cenne materiały biblioteczne, rozgrywały się tam spektakle teatralne, a w czasie II wojny światowej budynek posłużył jako schron. Od ponownego otwarcia Biblioteki w marcu tego roku odwiedziło ją już tysiące osób – na nowo stała się jednym z najważniejszych ośrodków nauki i ważnym miejscem pozyskiwania informacji.

Fot. Clem Rutter / Wikimedia Commons

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA